Kiermasze świąteczne

Przedświąteczny czas obfituje w różnego rodzaju świąteczne spotkania oraz festyny, przy okazji których jest możliwość zaopatrzenia się w ozdoby oraz świąteczne prezenty. Warsztat Terapii Zajęciowej PROMYK można było zobaczyć na kiermaszach w Konarzewie, Dopiewie oraz Buku.

Wszystkim, którzy odwiedzili nas na tych kiermaszach w imieniu kierownika, terapeutów, a przede wszystkim uczestników dziękujemy za obecność, dokonane zakupy. Cały dochód z kiermaszów zostanie przeznaczony na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Maluje światłem

W piątkowym wydaniu dodatku Gazety Wyborczej – Magazyn Poznański z dnia 08.12.2017r. można na str. 8 przeczytać artykuł o uczestniczce WTZ PROMYK w Konarzewie, Sylwii Taciak, która maluje obrazy oraz ikony. Zapraszamy do lektury.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Mikołajki, któż na nie nie czeka?

To jeden z wielu dni, który sprawia, że na naszych twarzach pojawia się uśmiech.
8 grudnia br. uczestnicy WTZ PROMYK w Konarzewie i Otuszu spotkali się razem tuż przy Hotelu Szablewski w Dymaczewie, by wspólnie świętować nasze Mikołajki 2017.
Wychodząc z autokaru nie dało się nie zauważyć dużego wigwamu, z którego uchodził ogromny dym. Będąc w środku wszyscy poczuliśmy już magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Ogromne ognisko w samym środku rozgrzewało nasze ręce i serca.
Mikołajki rozpoczęły się przemową kierownika Bogdana Maćkowiaka, po czym wspólnie zaczęliśmy się bawić przy świątecznych utworach. Obsługa Hotelu Szablewski ugościła nas wzorowo, serwując nam pyszne ciasta, ale to nie był koniec pyszności. Byśmy głodni nie odjechali przygotowali jeszcze dla nas żurek, bigos oraz kiełbasy z grilla. Atrakcją naszych Mikołajek było przybycie prawdziwego św. Mikołaja, który wszystkich uczestników WTZ obdarował świątecznymi paczkami ze słodyczami.
Już na sam koniec kierownik złożył serdeczne podziękowania na ręce kierowniczki Hotelu za wspaniałe ugoszczenie nas.
Teraz pozostaje nam już tylko czekać Pierwszej Gwiazdki na niebie…

Terapeutka
Joanna Mentel

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Przedstawienie „Królowa Śniegu”

Na sali CRK w Konarzewie obejrzeliśmy wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie przedstawienie teatralne pt. „Królowa Śniegu”. Aktorzy z krakowskiego teatru w krótki, ale treściwy sposób przedstawili bajkę, z której można było wynieść wiele mądrości życiowych.

Terapeuta
Szymon Krzemiński

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Przedstawienie „Królowa Śniegu” została wyłączona

Podróż do Nepalu

W tą wyjątkową podróż zabrała nas para podróżników pani Izy i pana Błażeja, którzy w tym roku odbyli podróż do Nepalu. Dzięki przygotowanemu pokazowi slajdów mogliśmy się przenieś w te wysokie góry, poczuć klimat tamtego rejonu świata. Poznać kulturę, religię i obyczaje mieszkańców. Bardzo dziękujemy za wizytę.

Terapeuta
Szymon Krzemiński

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Podróż do Nepalu została wyłączona

Andrzejki 2017

Już 24 listopada obchodziliśmy na naszych Warsztatach tradycyjne Andrzejki. Zabawę w tym roku umilał nam nasz kierowca pan Grzegorz, lanie wosku prowadziła terapeutka Ania z pracowni technik różnych. Słodki poczęstunek zapewniła pracownia gospodarstwa domowego z terapeutkami Martą i Lidką. Na zdjęciach widać, że impreza była udana.

Terapeuta
Szymon Krzemiński

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Andrzejki 2017 została wyłączona

VII Jesienny Turniej w Bocci o Puchar Wójta Tarnowa Podgórnego

W piątek 17.11.2017r. drużyny z WTZ PROMYK Konarzewo oraz WTZ PROMYK Otusz wyjechały na VII Jesienny Turniej w Bocci o Puchar Wójta Tarnowa Podgórnego. WTZ Konarzewo reprezentowały dwie drużyny, męska w składzie: Piotr Maćkowiak, Jacek, Szwed, Mikołaj Lambryczak oraz damska w składzie: Kamila Gibka, Daria Skrzypczak, Mariola Kubiak. WTZ Otusz reprezentowali: Anna Włodarek, Kinga Wujec, Kamil Marciniak, Krzysztof Pawela. Obydwie drużyny zagrały bardzo dobrze reprezentując dobrą taktykę i precyzję rzutów.
W emocjonującym meczu nasze dziewczyny zagrały z naszymi chłopakami. Jednym punktem wygrali mecz panowie, tym samym zajmując III miejsce, a panie IV.
W turnieju uczestniczyło 16 drużyn, więc nasze lokaty okazały się całkiem niezłym sukcesem.
Po uroczystym wręczeniu Pucharów i nagród zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszego PROMYKA.
Stowarzyszeniu ROKTAR dziękujemy za miłą atmosferę i profesjonalną organizację turnieju.

Rehabilitant
Beata Nejman Guzik

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania VII Jesienny Turniej w Bocci o Puchar Wójta Tarnowa Podgórnego została wyłączona

Listy do M 3

Tradycją już są nasze wyjazdy do bukowskie kina „Wielkopolanin” w Buku. Tym razem dzięki kierownikowi WTZ panu Bogdanowi Maćkowiakowi 15 listopada wybraliśmy się na premierę filmu „Listy do M 3”. Jest to kontynuacja filmów z tej serii, która opowiada historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Naszą uwagę zwróciła bardzo dobra gra znanych aktorów jak: Tomasza Karolaka, Agnieszki Dygant, Piotra Adamczyka, Borysa Szyca i wielu innych wspaniałych aktorów.

Terapeuta
Szymon Krzemiński

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Listy do M 3 została wyłączona

Relacja uczestnika Przeglądu Piosenki, Michała Szymanowicza z WTZ PROMYK w Otuszu

W piątek10.11.2017r. w CRK w Konarzewie, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Gminą Dopiewo, zorganizowało w tym roku XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik” 2017. Tym razem na przeglądzie pojawiło się ok. 60 wykonawców, z różnych placówek terapeutycznych i szkół specjalnych. Zanim zaczął się przegląd, głos zabrali przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Prezes „Promyka”, Pan Bogdan Maćkowiak, który zaprosił wszystkich do wysłuchania muzycznych hitów w wykonaniu wyjątkowych gwiazd, tj. osób niepełnosprawnych. Całą imprezę, jak co roku, prowadziła Pani Kasia Czarnecka, wokalistka zespołu „Strefa Zero”. Wydarzenie to rozpoczęło się o godz. 12, a skończyło ok. 15. Jury ogłosiło 3 pierwsze miejsca: Pierwsze miejsce zajęły WTZ „Ognik, drugie WTZ „Promyk” w Konarzewie, z których uczestnicy zaśpiewali piosenkę Anny Jantar, pt. „Nie żałujcie serca dziewczyny’’. Wystąpili: Monika Andrzejewska, Mariola Kubiak, Miłka Leonarczyk, Łukasz Leonarczyk, Rafał Weychan i Mikołaj Lambryczak. Natomiast trzecie miejsce zajęło WTZ w Owińskach. Co prawda uczestnicy z WTZ „Promyk” w Otuszu, w składzie: Małgorzata Turowska, Aleksandra Tonder, Wirginia Kaźmierska, Paulina Woroch oraz Michał Szymanowicz i Marcin Kasperski nie zdobyli żadnego miejsca, ale za to bardzo ładnie zaprezentowali się w piosence Izabeli Trojanowskiej, pt. „Wszystko czego dziś chcę.” Po ogłoszeniu wyników czekał na nas wyjątkowy prezent- niespodzianka. Otóż po chwili na scenę wszedł, we własnej osobie Elvis Presley, a dokładnie jego sobowtór, który przez godzinę śpiewał przeboje z repertuaru, amerykańskiego króla rock and roll’a. W trakcie koncertu, Elvis Presley zadawał pytania powiązane z rock and roll’em i Ameryką. Każdy kto jako pierwszy poprawnie odpowiedział na zadane pytanie, otrzymywał od gwiazdora płytę CD z jego utworami. Na koniec wjechał wielki i pyszny tort z napisem ,,Złoty Słowik 2017”, wszyscy uczestnicy zadowoleni wrócili do swoich domów.

 

Michał Szymanowicz – uczestnik WTZ ,,Promyk” w Otuszu

 

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Relacja uczestnika Przeglądu Piosenki, Michała Szymanowicza z WTZ PROMYK w Otuszu została wyłączona

Złoty Słowik 2017

Ponad 60 Artystów dnia 10.11.2017 roku wystąpiło ze swoimi utworami na scenie CRK w Konarzewie. Wykonawcy przyjechali z różnych stron wielkopolski z 17 Stowarzyszeń, Szkół oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Co roku gościmy coraz więcej wykonawców. Przegląd cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wykonawcy przyjeżdzają do nas z Puszczykowa, Mosiny, Stęszewa, Murowanej Gośliny, Kleszczewa, Drzązgowa, Rokietnicy. Festiwal stał się marką rozpoznawalna już w całej wielkopolsce. Po przywitaniu zaproszonych gości przez Pana Prezesa Bogdana Maćkowiaka przegląd rozpoczął występ podopiecznych Pracowni z WTZ Promyk Konarzewo piosenką „ Nie żałujcie serca dziewczyny”. Przygotowania trwały już od kilku tygodni w pracowni muzyczno-teatralnej pod kierunkiem terapeutki Marzeny Goleń – Niedzieli.
W naszym przeglądzie chodzi przede wszystkim o integrację. Osoby niepełnosprawne mogą spotkać się i być razem. Mogą podzielić się z nami swoim talentem i wrażliwością – powiedział Bogdan Maćkowiak, Prezes Stowarzyszenia „Promyk” i organizator wydarzenia. – Tutaj doświadczamy razem czegoś autentycznego, co nas wzrusza i cieszy. „Złoty Słowik” wspierają Powiat Poznański i Gmina Dopiewo, na terenie której działa jeden z naszych dwóch WTZ-ów. Dzięki temu wsparciu możemy ten przegląd rozwijać.
Uroczystego otwarcia XIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik 2017” dokonali Wicestarosta Powiatu Poznańskiego Tomasz Łubiński wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Poznańskiego Zygmuntem Jeżewskim. Zaszczycił nas również swoją obecnością Poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski oraz wielu zaproszonych gości.
Pierwsze miejsce wyśpiewali sobie w tym roku reprezentanci WTZ Stowarzyszenia Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących „Ognik” w Poznaniu. Za nimi, w opinii jury, znaleźli się podopieczni WTZ w Konarzewie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”. Trzecie miejsce przypadło z kolei w udziale artystom z WTZ Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Owińskach. Pozostałych uczestników przeglądu uznano ex aequo za zdobywców 4. Miejsca. Wszystkie występu były rewelacyjne i długo oklaskiwane.
– Trudno nam było wybrać laureatów trzech pierwszych miejsc. Wszyscy jesteście wspaniali. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel muzyki i każdemu z Was dałabym 6+ – powiedziała Urszula Perz, przewodnicząca jury. – W waszych oczach jest coś, czego nie dostrzegamy na co dzień. Tutaj mogliśmy się zatrzymać i dzięki Waszym występom oderwać się na kilka godzin od rzeczywistości. Za to Wam dziękuję – dodała.
Po wręczeniu nagród, statuetek, dyplomów i upominków na scenie pojawiły się tancerki egzotyczne, a po nich zaproszony gość „polski Elvis Presley” – Piotr Bugzel. Jest on finalistą I Edycji „Mam Talent’. Zaśpiewał dla nas kilka szlagierów Elvisa Presleya jak również świetnie go naśladował. Całą sale „porwał” do tańca. Po występie rozdawał autografy jak też robił zdjęcia z podopiecznymi. Na zakończenie przeglądu tradycyjnie „wjechał” na salę CRK ogromny tort którym poczęstowani zostali wszyscy obecni. Tym słodkim akcentem zakończyliśmy rewelacyjne spotkanie które długo zagości w naszej pamięci.

Marzena Goleń – Niedziela
Terapeuta zajęciowy

 

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Złoty Słowik 2017 została wyłączona