The Voice of Konarzewo

Dnia 24.06.2019r. braliśmy udział w III edycji z cyklu „The Voice of Konarzewo” i uczestniczyło w nich ponad 15 osób. Jury w składzie: Marzena Goleń Niedziela, Dorota Gogolewska i Anna Lisek Mermer, wyłoniło trzech laureatów: I miejsce zajął Rafał Weychan „Zakazany Owoc” Krzysztofa Antkowiaka, II miejsce zajęła Wioleta Kosmacz „Mama Królowa” Arki Noego i III miejsce przyznano Kamili Gibkiej „Bez Ciebie” Barbary Kurdej – Szatan. Dwa wyróżnienia przyznano: Agacie Świergiel z piosenką „Boso” Zakopower i Mai Mielcarek „Gdzie Mi Uciekasz” zespołu Blu Rey. A pozostałych uczestnikom tego konkursu obdarowano słodkościami.

Mikołaj Lambryczak
Uczestnik WTZ w Konarzewie

The-Voice-Konarzewo_2019_002

The-Voice-Konarzewo_2019_002
Obraz 1 z 23

Metadane

Aparat / Typ NIKON D3300
Przesłona F 5
Długość ogniskowej 32mm
Prędkość migawki 1/200sek
Data / Czas 1561372476
Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania The Voice of Konarzewo została wyłączona

Zjednoczeni w różnorodności

W różnym wieku – dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze, sprawni i niepełnosprawni, z różnych środowisk, z różnymi problemami – wszyscy spotkali się w Lisówkach.

13 czerwca, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach odbył się Festyn Integracyjny „Barierom Stop”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał starosta poznański Jan Grabkowski, który nie tylko przywitał wszystkich uczestników, ale także podkreślił doniosłą rolę Unii Europejskiej, w kontekście funkcjonowania jednostek organizacyjnych powiatu poznańskiego. Czytaj dalej

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Zjednoczeni w różnorodności została wyłączona

Malta Strong 2019

W środę 12 czerwca 2019r. promykowi „siłacze” z WTZ w Konarzewie wzięli udział w XVII Zawodach Malta Strong w Puszczykowie. Ze względu na tropikalny upał zmodyfikowano niektóre konkurencje oraz zapewniono zacienione miejsca do odpoczynku w przerwach między siłowymi zmaganiami.

„Promykowi” mocarze w składzie: K. Gibka, B. Hoffa, P. Maćkowiak, D. Karpiński, Ł. Leonarczyk i M. Pietrzak sprostali wyzwaniom (nie pokonał ich nawet żar lejący się z nieba). Zdobyliśmy 13 Dyplomów w tym jeden za zajęcie I miejsca, 2 dyplomy za zajęcie II miejsca, jeden za III miejsce oraz 9 za IV miejsce.

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę a organizatorom za perfekcyjne przygotowanie całej imprezy.

Rehabilitant
Beata Nejman-Guzik

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Malta Strong 2019 została wyłączona

30-lecie Fundacji BARKA

W dniu 08 czerwca 2019 roku grupa uczestników WTZ PROMYK w Konarzewie brała udział w obchodach 30-lecia powstania Fundacji Barka. W ten sobotni upalny dzień wybraliśmy się do Chudobczyc, miejsca w którym Barka prowadzi ogromny ośrodek wypoczynkowy oraz gospodarstwo ekologiczne. Mieliśmy możliwość wsłuchania się w wiele świadectw ludzi, którzy wyszli z bezdomności. Przemówienie kenińskiego przedstawiciela Barki, który przyleciał z Afryki, przedstawicieli Barki z wielu krajów Europy m.in. z Holandii, Anglii, Rumunii, Francji jak również Pastora Kościoła Babtystów z Anglii bardzo nas poruszyło. Występ rosyjskiej skrzypaczki oraz blusowego gitarzysty porwał wszystkich do tańca. Występ artystyczny „Dwoje ludzi”, który przedstawiliśmy bardzo się spodobało wszystkim gościom.

Na zakończenie Pani Barbara Sadowska założycielka Fundacji Barka wyściskała nas i wzruszona podziękowała za nasz piękny występ artystyczny w imieniu wszystkich obecnych. Pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień za nami.

Kamila Gibka
Uczestnik WTZ PROMYK w Konarzewie

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania 30-lecie Fundacji BARKA została wyłączona

Angelika Stachowiak na podium

Członkini Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PROMYK” w Komornikach, Angelika Stachowiak z Drwęsy, zdobyła srebrny medal w Judo podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w marcu 2019r.  w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Abu Dhabi.
Naszej koleżance gratulujemy zajęcia II miejsca na Olimpiadzie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Angelika Stachowiak na podium została wyłączona

Dzień Matki 2019

Dnia 31 maja 2019r. na terenie WTZ „Promyk” w Otuszu odbył się Dzień Matki dla mam uczestników obu warsztatów. Już na tydzień przed zaplanowaną uroczystością w warsztacie toczyły się intensywne prace porządkowe, przystrajanie wiaty do występu słowno-muzycznego, przygotowywanie wypieków.

Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, czyli powitaniem naszych kochanych mam przez p. Prezesa Bogdana Maćkowiaka. Następnie przyszedł czas na naszych wspaniałych i utalentowanych aktorów. Uczestnicy w swoim przedstawieniu prezentowali cechy każdej mamy, jej wyjątkowość i wypełnione miłością serce. Poza tym usłyszeliśmy 3 piosenki: „Ukochana Mamo”, którą wykonał Mikołaj Lambryczak, „Jak dobrze mamo, że Ciebie mam” w wykonaniu duetu Rafała Weychana i Moniki Andrzejewskiej oraz piosenkę „Prywatna Madonna” w wykonaniu duetu Aleksandry Tonder i Małgorzaty Turowskiej. Następną częścią uroczystości był skecz kabaretowy z repertuaru Kabaretu Młodych Panów pt. „Góral na zakupach” przygotowany przez Michała Szymanowicza.

Na koniec wszystkie mamy, wzruszone piękną oprawą tego wyjątkowego dnia, otrzymały prezenty wykonane przez poszczególne pracownie z pomocą terapeutów oraz zaproszone zostały na słodki poczęstunek.

Aleksandra Tonder,
uczestniczka WTZ „Promyk” w Otuszu

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Dzień Matki 2019 została wyłączona

Gimnazjaliści z Poznania dla PROMYKA

Dnia 21 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowanym przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu. Spektakl został oparty na jednej z piękniejszych baśni Braci Grimm. Losy pięknej i delikatnej Śnieżki ukazane w przedstawieniu trzymały nas w napięciu jednocześnie wzruszając i bawiąc. Przedstawienie opowiada o pięknej lecz znienawidzonej przez złą macochę dziewczynie o imieniu Śnieżka, która w obawie o własne życie zmuszona została do ucieczki. Schronienie znalazła w malutkim domku położonym na skraju polany, zamieszkałym przez wesołych i pracowitych krasnoludków.

Spektakl oparty na baśni Braci Grimm to nie tylko klasyczna walka dobra ze złem, to przede wszystkim opowieść o uczuciach, miłości, przyjaźni, wrażliwości i zwycięstwie dobra nad złem. Młodzi i zdolni aktorzy zaprezentowali nam swoje umiejętności teatralne doskonale ukazując nam cenne wartości i emocje. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role wprowadzając nas w piękny świat baśni.

Scenografia, oprawa muzyczna, kostiumy i rekwizyty przygotowane przez młodzież sprawiły , że bajkowe postacie były bardzo wiarygodne, naturalne i piękne. Talent aktorski uczniów wprawił nas wszystkich w zachwyt, dostarczając nam przy tym wielu pozytywnych, przyjemnych emocji i wrażeń. Atmosfera towarzysząca przedstawieniu pozwoliła nam na chwilę przenieść się w kolorowy i magiczny świat bajek tworząc przy tym baśniową i niezapomnianą aurę,

Z rąk Pana Prezesa w imieniu całej społeczności Warsztatu zostały złożone serdeczne podziękowania i upominki przygotowane w pracowni ceramicznej. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknym przedstawieniu a zarazem fantastycznym spotkaniu, poznać bliżej młodych i utalentowanych ludzi.  Pyszne słodkości w postaci przeróżnych ciast pozwoliły nam miło spędzić wtorkowe przedpołudnie.

Terapeutka zajęciowy
 Karolina Jurga

Uczestnik WTZ „Promyk”
Jarosław Lipiński

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Gimnazjaliści z Poznania dla PROMYKA została wyłączona

Konkurs recytatorski w Konarzewie

W dniu 21.05.2019r. przeżyliśmy miłe chwile przy współudziale dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera z Chomęcic.
Podczas spotkania integracyjnego jednym z punktów był Konkurs Recytatorski. Z naszej strony brało udział 15 osób. Każdy występ był fascynujący, uczestnicy włożyli w swój występ dużo pozytywnej energii i dostarczyli nam wiele wzruszeń.
Niespodzianką dla nas był występ reprezentantki szkoły z Chomęcic Marysi, która wyrecytowała „Pippi” i za swoją wspaniałą interpretację zebrała gromkie oklaski.
Występy uczestników były oceniane przez jury, które miało bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy występ zasługiwał na nagrodę.
Nagrodą najważniejszą dla wszystkich uczestników był aplauz publiczności, a troje zwycięzców otrzymało małe symboliczne upominki.

Renata Ratajczak
Terapeuta zajęciowy

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Konkurs recytatorski w Konarzewie została wyłączona

Nowy od kulis

W poniedziałkowy poranek, 13 maja grupa uczestników z WTZ Konarzewo i Otusz wyjechała na zwiedzanie teatru od kulis. Naszym przewodnikiem był Pan Marek Grześkowiak, (Asystent artystyczny ds. literackich TN), który opowiedział nam o historii powstania teatru, jego dyrektorach. Zwiedziliśmy zakamarki teatru: garderoby, charakteryzatornie oraz scenę, na której odbywają się spektakle. Dowiedzieliśmy się jak działa kurtyna, zapadnia, kto odpowiada za nagłośnienie i oświetlenie.

Teatr Nowy w Poznaniu istnieje już 96 lata, a od roku 2002 nosi imię Tadeusza Łomnickiego, który zmarł na jego „deskach” podczas jednej z prób generalnych do Króla Leara.

Terapeuta zajęciowy
Szymon Krzemiński

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Nowy od kulis została wyłączona

Pan Tadeusz – obrazy

W piękne piątkowe popołudnie 10 maja br. dzięki zaproszeniu nas przez GBP w Dopiewie mieliśmy możliwość zobaczenia spektaklu teatralnego pt. „Pan Tadeusz – obrazy”. Był on wystawiony przez Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia.

Telimena, Zosia, Sędzia, Wolski to postaci, które mieliśmy na „wyciągnięcie ręki”. Z wielkim zaciekawieniem uczestniczyliśmy w tym jakże barwnym przedstawieniu. Przypomnieliśmy sobie równie ważne wydarzenia z historii literatury polskiej. Polonez zatańczony przez Zosię i Pana Tadeusza oraz Hymn Polski zagrany przez Wolskiego na cymbałach zakończył nasze wspólne teatralne spotkanie.

Jarosław Lipiński
Uczestnik WTZ Konarzewo

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Pan Tadeusz – obrazy została wyłączona