Wydłużenie terminów składania wniosków do PFRON

Uwaga – ważna informacja: PFRON wydłuża terminy składania wniosków. Szczegóły na stronie: 

Terminy składania wniosków PFRON

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Wydłużenie terminów składania wniosków do PFRON została wyłączona

Zasiłek dla opiekuna – informacja

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Zasiłek dla opiekuna – informacja została wyłączona

Zawieszenie działalności WTZ

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego zajęcia Warsztatów Terapii Zajęciowych oraz innych placówek wsparcia dziennego na terenie całego województwa zostały zawieszone z dniem 20 października br.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Zawieszenie działalności WTZ została wyłączona

Piękno tkwi w relacji

Ten rok dla wielu z nas jest inny niż do tej pory. Niepewność tego, co nas czeka jest większa niż zazwyczaj, wielu rzeczy nie możemy zaplanować, zrealizować różnorodnych zadań, a do tego ciągle martwimy się o nasze zdrowie. Praca w warsztatach nabrała innego wymiaru, jest mniej towarzysko, za to bardziej monotonnie, spokojnie, cicho. Nie znaczy to jednak, że mniej intensywnie. Siedząc w pracowniach, większą wagę przywiązujemy teraz do rozmów, integracji, budowania wzajemnych relacji.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Piękno tkwi w relacji została wyłączona

Wyjazdowe warsztaty w Pustkowie

W dniach 16 – 18 września 2020 r. udaliśmy się na warsztatowy wyjazd do Pustkowa. Już w godzinach porannych, na parkingu, wyczekiwaliśmy naszego autobusu. Piękne słońce i bezchmurne niebo było zwiastunem udanego wyjazdu.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Wyjazdowe warsztaty w Pustkowie została wyłączona

W królestwie ziemniaka w Otuszu

26 września 2020 r. na terenie WTZ ,,Promyk” w Otuszu jak co roku odbyła się impreza z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Zapraszamy do lektury relacji Oli, jednej z uczestniczek tego wydarzenia.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania W królestwie ziemniaka w Otuszu została wyłączona

Święto Pieczonego Ziemniaka w Otuszu!

Serdecznie zapraszamy na tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka. Jak co roku, nie zabraknie atrakcji! Widzimy się już w najbliższą sobotę!

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Święto Pieczonego Ziemniaka w Otuszu! została wyłączona

Warsztaty z komunikacji w Konarzewie

W dniach 10 – 12 sierpnia br., w naszym warsztacie odbyły się warsztaty dotyczące komunikacji i asertywności. Podczas trzech dni zajęć dowiedzieliśmy się o roli i znaczeniu komunikacji interpersonalnej, czym jest komunikacja werbalna i niewerbalna, wykonywaliśmy ćwiczenia rozwijające komunikację, tworzyliśmy plakaty. W czasie dyskusji zastanawialiśmy się nad tym, czym jest komunikacja i co się na nią składa.  Rozmawialiśmy  o asertywności  i poczuciu własnej wartości, a także o metodach radzenia sobie ze stresem.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Warsztaty z komunikacji w Konarzewie została wyłączona

Pożegnanie „Promykowego” kierowcy

Z początkiem sierpnia pożegnaliśmy przechodzącego na zasłużoną  emeryturę naszego kierowcę, Pana Andrzeja, który przez 16 lat, każdego dnia bezpiecznie dowoził nas na zajęcia terapeutyczne. Terapeuci wraz z uczestnikami przygotowali dla Pana Andrzeja wiele niespodzianek i upominków. Były piękne i pełne emocji przemówienia, podziękowania, słodkości i wyjątkowe prezenty. Pan Kierownik również podziękował Panu Andrzejowi za wiele lat trudnej i sumiennej pracy, wręczając piękny zegarek z dedykacją od kolegów i koleżanek z pracy.

Był to dzień pełen wzruszeń i emocji. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panie Andrzeju za te wszystkie lata pracy, cierpliwość i dobre słowo. 

Z całego serca  życzymy dużo zdrowia, radości, wymarzonych podróży, wypoczynku i spokoju.

Kamila Gibka
uczestniczka WTZ „Promyk” w Konarzewie

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Pożegnanie „Promykowego” kierowcy została wyłączona

Piknik w Żarnowcu

W minionym tygodniu wybraliśmy się dwiema grupami do Żarnowca, niewielkiej miejscowości położonej w gminie Dopiewo. Znajduje się tam duży plac zabaw, boisko do gry w piłkę oraz piękna wiata z ławeczkami i miejscem go grillowania. Dzięki uprzejmości gospodarza, Pani Marii, mieliśmy możliwość  skorzystania z wiaty i aktywnie wykorzystać zaplanowane przedpołudnie.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Piknik w Żarnowcu została wyłączona