Zwiedzanie sortowni Poczty Polskiej w Komornikach

W ramach rehabilitacji zawodowej w dniu 05.09.19r. wybraliśmy się na wycieczkę do sortowni Poczty Polskiej w Komornikach.

Dzięki uprzejmości pani Joanny Gawędy, która oprowadzała nas po zakładzie i w bardzo przystępny sposób opowiadała o całym procesie od momentu przywiezienia listów i paczek z urzędu pocztowego po załadunek i rozwożenie posortowanej korespondencji na cały kraj. Dowiedzieliśmy się co dzieje się z naszym listem lub paczką nadaną w Urzędzie Pocztowym w naszym mieście. Widzieliśmy jak wygląda sortowanie przesyłek listowych, wielkogabarytowych oraz ogromnych paczek. Kilometry taśm sortowniczych oraz sztab ponad 800 pracowników to codzienna praca WER w Komornikach, aby doszła do nas najmniejsza przesyłka. Od strony technicznej, programowej, informatycznej, a przede wszystkim technologicznej niemal namacalne widzieliśmy jak to wszystko działa.

Szymon Krzemiński
terapeuta zajęciowy

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Turnus wczasowy w ośrodku ZEM-TOURIST w Pustkowie

W sobotę, 20 lipca 2019r. wczesnym rankiem członkowie Stowarzyszenia „Promyk” wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyli z parkingu obok CRK w Konarzewie na 7-dniowy pobyt w ośrodku wczasowym ZEM-TOURIST. Obiekt ten znajduje się w malowniczej i cichej miejscowości Pustkowo. W turnusie uczestniczyło ponad 70 osób. Podróż przebywała bardzo sprawnie, bo oprócz przystanków na rozprostowanie kości, nie było żadnych nieprzewidzianych postojów. Po kilkugodzinnej podróży szczęśliwi dotarliśmy na miejsce. Tego samego dnia po otrzymaniu opasek przynależności do ośrodka i rozpakowaniu bagaży, wyruszyliśmy na spacer, by rozejrzeć się po okolicy i przywitać się z morzem. Pobyt upływał nam w miłej atmosferze, mogliśmy wypocząć i zregenerować siły po ciężkim, pracowitym roku. Pan Prezes Bogdan Maćkowiak dopilnowywał każdego dnia, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i uatrakcyjniał nasze wczasy. Odbywaliśmy więc piesze wycieczki po okolicznych miejscowościach i kosztowaliśmy pysznego jedzenia, które serwowała nam stołówka w ośrodku. W czwartek, tj. 25 lipca 2019r. odbyło się integracyjne ognisko, podczas którego, oprócz pieczenia kiełbasek, organizowane były różne gry i zabawy dla uczestników. Oprócz tego na terenie ośrodka był basen, który był bardzo oblegany przez uczestników pobytu. Pogoda przez cały czas była upalna co dodatkowo sprawiło, że można było się cieszyć zasłużonym odpoczynkiem. W sobotę, 27 lipca mieliśmy okazję ostatni raz przyjrzeć się morzu, kupić pamiątki dla najbliższych, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną do naszych domów.

Wspomnienia z pobytu nad morzem na długo pozostaną w naszej pamięci dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku naszą wakacyjną przerwę również umilą tak wspaniałe wczasy.

Aleksandra Tonder,
uczestniczka WTZ „Promyk” w Otuszu

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Turnus wczasowy w ośrodku ZEM-TOURIST w Pustkowie została wyłączona

The Voice of Konarzewo

Dnia 24.06.2019r. braliśmy udział w III edycji z cyklu „The Voice of Konarzewo” i uczestniczyło w nich ponad 15 osób. Jury w składzie: Marzena Goleń Niedziela, Dorota Gogolewska i Anna Lisek Mermer, wyłoniło trzech laureatów: I miejsce zajął Rafał Weychan „Zakazany Owoc” Krzysztofa Antkowiaka, II miejsce zajęła Wioleta Kosmacz „Mama Królowa” Arki Noego i III miejsce przyznano Kamili Gibkiej „Bez Ciebie” Barbary Kurdej – Szatan. Dwa wyróżnienia przyznano: Agacie Świergiel z piosenką „Boso” Zakopower i Mai Mielcarek „Gdzie Mi Uciekasz” zespołu Blu Rey. A pozostałych uczestnikom tego konkursu obdarowano słodkościami.

Mikołaj Lambryczak
Uczestnik WTZ w Konarzewie

The-Voice-Konarzewo_2019_002

Zdjęcie 1 z 23

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania The Voice of Konarzewo została wyłączona

Zjednoczeni w różnorodności

W różnym wieku – dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze, sprawni i niepełnosprawni, z różnych środowisk, z różnymi problemami – wszyscy spotkali się w Lisówkach.

13 czerwca, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach odbył się Festyn Integracyjny „Barierom Stop”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał starosta poznański Jan Grabkowski, który nie tylko przywitał wszystkich uczestników, ale także podkreślił doniosłą rolę Unii Europejskiej, w kontekście funkcjonowania jednostek organizacyjnych powiatu poznańskiego. Czytaj dalej

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Zjednoczeni w różnorodności została wyłączona

Malta Strong 2019

W środę 12 czerwca 2019r. promykowi „siłacze” z WTZ w Konarzewie wzięli udział w XVII Zawodach Malta Strong w Puszczykowie. Ze względu na tropikalny upał zmodyfikowano niektóre konkurencje oraz zapewniono zacienione miejsca do odpoczynku w przerwach między siłowymi zmaganiami.

„Promykowi” mocarze w składzie: K. Gibka, B. Hoffa, P. Maćkowiak, D. Karpiński, Ł. Leonarczyk i M. Pietrzak sprostali wyzwaniom (nie pokonał ich nawet żar lejący się z nieba). Zdobyliśmy 13 Dyplomów w tym jeden za zajęcie I miejsca, 2 dyplomy za zajęcie II miejsca, jeden za III miejsce oraz 9 za IV miejsce.

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę a organizatorom za perfekcyjne przygotowanie całej imprezy.

Rehabilitant
Beata Nejman-Guzik

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Malta Strong 2019 została wyłączona

30-lecie Fundacji BARKA

W dniu 08 czerwca 2019 roku grupa uczestników WTZ PROMYK w Konarzewie brała udział w obchodach 30-lecia powstania Fundacji Barka. W ten sobotni upalny dzień wybraliśmy się do Chudobczyc, miejsca w którym Barka prowadzi ogromny ośrodek wypoczynkowy oraz gospodarstwo ekologiczne. Mieliśmy możliwość wsłuchania się w wiele świadectw ludzi, którzy wyszli z bezdomności. Przemówienie kenińskiego przedstawiciela Barki, który przyleciał z Afryki, przedstawicieli Barki z wielu krajów Europy m.in. z Holandii, Anglii, Rumunii, Francji jak również Pastora Kościoła Babtystów z Anglii bardzo nas poruszyło. Występ rosyjskiej skrzypaczki oraz blusowego gitarzysty porwał wszystkich do tańca. Występ artystyczny „Dwoje ludzi”, który przedstawiliśmy bardzo się spodobało wszystkim gościom.

Na zakończenie Pani Barbara Sadowska założycielka Fundacji Barka wyściskała nas i wzruszona podziękowała za nasz piękny występ artystyczny w imieniu wszystkich obecnych. Pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień za nami.

Kamila Gibka
Uczestnik WTZ PROMYK w Konarzewie

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania 30-lecie Fundacji BARKA została wyłączona

Angelika Stachowiak na podium

Członkini Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PROMYK” w Komornikach, Angelika Stachowiak z Drwęsy, zdobyła srebrny medal w Judo podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w marcu 2019r.  w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Abu Dhabi.
Naszej koleżance gratulujemy zajęcia II miejsca na Olimpiadzie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Angelika Stachowiak na podium została wyłączona

Dzień Matki 2019

Dnia 31 maja 2019r. na terenie WTZ „Promyk” w Otuszu odbył się Dzień Matki dla mam uczestników obu warsztatów. Już na tydzień przed zaplanowaną uroczystością w warsztacie toczyły się intensywne prace porządkowe, przystrajanie wiaty do występu słowno-muzycznego, przygotowywanie wypieków.

Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, czyli powitaniem naszych kochanych mam przez p. Prezesa Bogdana Maćkowiaka. Następnie przyszedł czas na naszych wspaniałych i utalentowanych aktorów. Uczestnicy w swoim przedstawieniu prezentowali cechy każdej mamy, jej wyjątkowość i wypełnione miłością serce. Poza tym usłyszeliśmy 3 piosenki: „Ukochana Mamo”, którą wykonał Mikołaj Lambryczak, „Jak dobrze mamo, że Ciebie mam” w wykonaniu duetu Rafała Weychana i Moniki Andrzejewskiej oraz piosenkę „Prywatna Madonna” w wykonaniu duetu Aleksandry Tonder i Małgorzaty Turowskiej. Następną częścią uroczystości był skecz kabaretowy z repertuaru Kabaretu Młodych Panów pt. „Góral na zakupach” przygotowany przez Michała Szymanowicza.

Na koniec wszystkie mamy, wzruszone piękną oprawą tego wyjątkowego dnia, otrzymały prezenty wykonane przez poszczególne pracownie z pomocą terapeutów oraz zaproszone zostały na słodki poczęstunek.

Aleksandra Tonder,
uczestniczka WTZ „Promyk” w Otuszu

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Dzień Matki 2019 została wyłączona

Gimnazjaliści z Poznania dla PROMYKA

Dnia 21 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowanym przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu. Spektakl został oparty na jednej z piękniejszych baśni Braci Grimm. Losy pięknej i delikatnej Śnieżki ukazane w przedstawieniu trzymały nas w napięciu jednocześnie wzruszając i bawiąc. Przedstawienie opowiada o pięknej lecz znienawidzonej przez złą macochę dziewczynie o imieniu Śnieżka, która w obawie o własne życie zmuszona została do ucieczki. Schronienie znalazła w malutkim domku położonym na skraju polany, zamieszkałym przez wesołych i pracowitych krasnoludków.

Spektakl oparty na baśni Braci Grimm to nie tylko klasyczna walka dobra ze złem, to przede wszystkim opowieść o uczuciach, miłości, przyjaźni, wrażliwości i zwycięstwie dobra nad złem. Młodzi i zdolni aktorzy zaprezentowali nam swoje umiejętności teatralne doskonale ukazując nam cenne wartości i emocje. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role wprowadzając nas w piękny świat baśni.

Scenografia, oprawa muzyczna, kostiumy i rekwizyty przygotowane przez młodzież sprawiły , że bajkowe postacie były bardzo wiarygodne, naturalne i piękne. Talent aktorski uczniów wprawił nas wszystkich w zachwyt, dostarczając nam przy tym wielu pozytywnych, przyjemnych emocji i wrażeń. Atmosfera towarzysząca przedstawieniu pozwoliła nam na chwilę przenieść się w kolorowy i magiczny świat bajek tworząc przy tym baśniową i niezapomnianą aurę,

Z rąk Pana Prezesa w imieniu całej społeczności Warsztatu zostały złożone serdeczne podziękowania i upominki przygotowane w pracowni ceramicznej. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknym przedstawieniu a zarazem fantastycznym spotkaniu, poznać bliżej młodych i utalentowanych ludzi.  Pyszne słodkości w postaci przeróżnych ciast pozwoliły nam miło spędzić wtorkowe przedpołudnie.

Terapeutka zajęciowy
 Karolina Jurga

Uczestnik WTZ „Promyk”
Jarosław Lipiński

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Gimnazjaliści z Poznania dla PROMYKA została wyłączona

Konkurs recytatorski w Konarzewie

W dniu 21.05.2019r. przeżyliśmy miłe chwile przy współudziale dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera z Chomęcic.
Podczas spotkania integracyjnego jednym z punktów był Konkurs Recytatorski. Z naszej strony brało udział 15 osób. Każdy występ był fascynujący, uczestnicy włożyli w swój występ dużo pozytywnej energii i dostarczyli nam wiele wzruszeń.
Niespodzianką dla nas był występ reprezentantki szkoły z Chomęcic Marysi, która wyrecytowała „Pippi” i za swoją wspaniałą interpretację zebrała gromkie oklaski.
Występy uczestników były oceniane przez jury, które miało bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy występ zasługiwał na nagrodę.
Nagrodą najważniejszą dla wszystkich uczestników był aplauz publiczności, a troje zwycięzców otrzymało małe symboliczne upominki.

Renata Ratajczak
Terapeuta zajęciowy

Opublikowano Bez kategorii | Możliwość komentowania Konkurs recytatorski w Konarzewie została wyłączona