PROMYKOWE SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI

W sobotę 24,06,2023 mieliśmy przyjemność wspólnie spotkać się na „Promykowym spotkaniu ze zwierzętami”, podczas którego mogliśmy nakarmić zwierzęta, porozmawiać, zjeść smaczną kiełbaskę oraz wypić wspólną kawę. To było bardzo miłe i rodzinne spotkanie.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania PROMYKOWE SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI została wyłączona

Śniadanie Wielkanocne

W dniu 5 kwietnia br. (środa), w Centrum CRK w Konarzewie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, na którym jak co roku, przy pięknie nakrytych i ozdobionych stołach spotkali się podopieczni Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, rodzice, opiekunowie, terapeuci , samorządowcy, przedstawiciele władz i okolicznych instytucji.

      Podczas tegorocznego spotkania można było skosztować sałatki warzywne, ryżowe, jajka z majonezem, szynkę i kiełbasę. Domowe, smaczne wypieki zapewnili rodzice podopiecznych.  Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez uczestników Warsztatów i terapeutów. Nasze Spotkania Wielkanocne to również czas na refleksję, chwilę zadumy, wspólny czas do rozmów i składania sobie życzeń.   

Tradycyjnie – jak co roku-Bogdan Maćkowiak-Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” serdecznie powitał zgromadzonych gości i przedstawicieli władz. Podczas tegorocznego Śniadania Wielkanocnego mieliśmy przyjemność gościć A. Klisza –Członka Zarządu Powiatu Poznańskiego, P. Przepiórę- Wójta Gminy Dopiewo, J. Brodę-Wójta Komornik, Z-cę Burmistrza Stęszewa-M. Kałek, Z-cę Burmistrza Buku-A.Słaby, Dyrektor PCPR w Poznaniu- A. Czerniak, P. Wiśniewskiego- Zastępcę Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki, M. Wielocha-Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Poznańskiego, E. Nowicką Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie, D. Konieczek-Dyrektora GOK Komorniki,  M. Popłońską-Kowalską-Dyrektor OPS w Dopiewie  , M. Walkowiak- Kierownika OPS w Stęszewie, A.Gierko-Kierownik OPS w Komornikach, S. Skrzypczaka- Radnego Powiatu Poznańskiego , Prezesa ZUK Dopiewo, P. Ratajczaka Radnego Powiatu Poznańskiego, T. Bartkowiaka-Radnego Gminy Dopiewo, Sołtysa Dopiewa, D.Trochę-Radną Gminy Komorniki i Sołtysa Chomęcic, R. Kubiaka Sołtysa Otusza a także Proboszcza  Parafii Konarzewo- A. Sczanieckiego i ks. Kanonika R. Janeckiego- Proboszcza Parafii Niepruszewo.

   Pan Prezes złożył wszystkim gościom serdeczne życzenia- zdrowych spokojnych i radosnych świąt Wielkiej Nocy, a ks. Proboszcz A. Sczaniecki udzielił wszystkim błogosławieństwa Bożego, święcąc przygotowane na stołach potrawy. Pan Prezes w kilku słowach odczytał również nazwiska laureatów konkursu na „Najpiękniejszą Wielkanocną Pisankę”, w której udział wzięło 56 prac przygotowanych przez uczestników WTZ w Konarzewie i Otuszu. W głosowaniu udział wzięli członkowie Stowarzyszenia, terapeuci, a także seniorzy. Zostało oddanych 277 głosów.

     W głosowaniu największą liczbę głosów zdobyła praca A. Dudziak, J. Sapały i A. Andraszyk. Wszystkie zgłoszone prace były bardzo oryginalne i pracochłonne, wykonane zróżnicowanymi technikami plastycznymi. Pan Prezes serdecznie pogratulował i podziękował za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

      Wiosennie przystrojone stoły, wielkanocne potrawy, tematycznie ozdobiona scena-podczas naszego Wielkanocnego Śniadania jak co roku ze sceny popłynęła moc refleksji ,a  w sali CRK zrobiło się bardzo świątecznie i nastrojowo.  Niepowtarzalną atmosferę stworzyli przede wszystkim nasi aktorzy i soliści występujący na scenie.

      Jako pierwsi na scenie wystąpili uczestnicy z Warsztatów  Terapii Zajęciowej z Konarzewa, z scenariuszem przygotowanym i opracowanym  pod przewodnictwem terapeutki M. Goleń- Niedzieli. Scenariusz pt. ”Walizka życia”, który w przeddzień Zmartwychwstania Pańskiego przypomniał nam o najważniejszych wartościach i sensie w życiu  człowieka. Na scenie pojawili się także soliści , którzy swoim śpiewem i grą aktorską stworzyli podniosłą i niepowtarzalną atmosferę. Refleksje i przesłanie ukazane w programie artystycznym, przedstawione na scenie przez naszych aktorów, oparte  zostało na głębokiej wierze, religii i miłości. Doceniajmy więc tych, którzy kochają i doceniają nas, bądźmy dobrzy dla siebie i dla tych, których spotykamy na swojej drodze i pamiętajmy ,że nic nie jest nam dane nam na zawsze, prócz miłości, którą dajemy drugiemu człowiekowi.

      Drugą część artystyczną spotkania przygotowali  uczestnicy z WTZ w Otuszu, pod przewodnictwem  terapeutki -Pani Mari Załanowskiej-Należyty. Scenariusz nosił tytuł  „ Zanim pójdę”. Finałem przedstawienia był utwór  zaśpiewany wspólnie na scenie. Obydwa widowiska miały łączone przesłania-aby każdy z nas, tutaj na Ziemi wykorzystał odpowiednio swój czas, czyniąc dobro, gdyż życie jest krótką chwilą, która należy do nas, i to od nas zależy jak ją wykorzystamy.  Nigdy nie wiemy kiedy nasz czas tutaj na Ziemi dobiegnie końca a więc cieszmy się tą chwilą. Obydwa widowiska publiczność nagrodziła brawami ,uczestnicy po zakończonym przedstawieniu  usłyszeli od publiczności wiele ciepłych słów, które są dla nich niebywałą motywacją do dalszej pracy. Nasi aktorzy w swoim przedstawieniu przekazali wszystkim bardzo ważny przekaż-kochajmy, szanujmy się i cieszmy chwilą.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Śniadanie Wielkanocne została wyłączona

Zapraszamy na kiermasz

Serdecznie zapraszamy na kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczestników WTZ „Promyk” w Konarzewie i Otuszu. Kiermasz odbędzie się dnia 28.03.2023r. o godzinie 17:00 w holu sali CRK w Konarzewie, ul. Poznańska 19.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Zapraszamy na kiermasz została wyłączona

Zmiana terminu zebrań w Stowarzyszeniu.

Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana terminu zebrań w Stowarzyszeniu z pierwszego poniedziałku miesiąca na pierwszy wtorek miesiąca. Od marca zebrania będą odbywały się systematycznie w pierwszy wtorek miesiąca.

Prezes Stowarzyszenia

Bogdan Maćkowiak

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Zmiana terminu zebrań w Stowarzyszeniu. została wyłączona

  

  Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk” w Konarzewie,  przyjmie do pracy na stanowisko terapeuty zajęciowego.

Oferta pracy na zastępstwo, na cały etat, godziny pracy od 7.00-15.00, praca z osobami dorosłymi, z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: wtz.promyk.komorniki@wp.pl

bądź kontakt pod numerem tel. 692-320-169.

Kierownik Warsztatu

Bogdan Maćkowiak

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania została wyłączona

Przekaż nam swoje 1,5% podatku.

Jak co roku zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie nam 1,5% podatku. Wszystkim, którzy dotychczas przekazali nam swój 1% serdecznie dziękujemy ❤️.

Twoje 1,5% Pomoże nam w:

  • rehabilitacji osób niepełnosprawnych
  • budowie hostelu
  • alpakoterapii dla naszych podopiecznych
  • wyjeździe tygodniowym nad morze

WYSTARCZY, ŻE WPISZESZ NASZ NUMER KRS 0000076193

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”

ul. Nowa 28, 62-052 Komorniki

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Otagowano | Możliwość komentowania Przekaż nam swoje 1,5% podatku. została wyłączona

Podsumowanie XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych.

20 października 2022r. uczestnicy WTZ Konarzewie i WTZ Otusza wzięli udział w Wojewódzkiej Gali Podsumowującej XX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych „Świat za 100 lat” organizowanego przez PFRON. Możemy się pochwalić iż dwójka naszych uczestników zdobyła miejsca- Michał I miejsce w kategorii rzeźba i płaskorzeźba , Wirginia II miejsce w kategorii rysunek i grafika . Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały upominki od organizatorów . Podczas uroczystego podsumowania można było podziwiać inne prace. W artystyczną atmosferę wprowadzał nas zespół folklorystyczny.  W imieniu terapeutów WTZ Konarzewo i WTZ Otusz dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie z zaangażowanie.

                                                                                                       Terapeutka

                                                                                                       Agnieszka Kuźlak

                                                                                 Warsztat Terapii Zajęciowej w Konarzewie

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Podsumowanie XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych. została wyłączona

Wyjazd do Ustronia Morskiego

W dniu 9 lipca br. w godzinach porannych wraz z członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” wyjechaliśmy nad morze, do Ustronia Morskiego. Część osób  uczestnicząca w wyjeździe jechała autobusem a część samochodami prywatnymi.  Bardzo się cieszyłam z tego wyjazdu, gdyż mogłam ten czas spędzić nie tylko z rodzicami ale także z moimi kolegami i koleżankami z warsztatu. Wyjechaliśmy  w godzinach porannych, przed godziną 7.00. Podróż upłynęła nam spokojnie i bezpiecznie, na miejsce dojechaliśmy w południe.

Mieszkaliśmy w Ośrodku rehabilitacyjnym Leśna Polana, spokojnym miejscu, otoczonym zielenią .Zaraz po przyjeździe na miejsce  zakwaterowaliśmy się, rozpakowaliśmy swoje bagaże, w restauracji czekała już na nas smaczny  i ciepły obiad. Posiłki były bardzo smaczne i zbilansowane, podczas śniadania mogliśmy korzystać z stołu szwedzkiego. W wolnym czasie spacerowaliśmy brzegiem morza, jedliśmy smaczne lody i gofry z owocami.  Wieczorami mogliśmy potańczyć na dyskotece, zostało zorganizowane również spotkanie z zumbą i wieczorne seanse filmowe pod chmurką.

Pogoda była piękna, mogliśmy korzystać z uroków lata, opalając się nad brzegiem morza. Wieczorami korzystaliśmy z basenu, znajdującego się w naszym ośrodku. Bardzo miło i przyjemnie spędziliśmy z sobą czas. Niestety wszystko co dobre i piękne szybko dobiega końca, w ostatnim dniu pobytu pożegnał nas deszcz, zaraz pośniadaniu, spakowaliśmy swoje bagaże i udaliśmy się w kierunku naszego Konarzewa. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku spotkamy się również w tym samym składzie.

                                                                                              Kamila Gibka

                                                                       Uczestniczka WTZ ”Promyk” w Konarzewie

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Wyjazd do Ustronia Morskiego została wyłączona

Złoty Słowik 2022

28.10.2022 w sali CRK w Konarzewie odbył się XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik”. Podczas tegorocznego Przegląd mieliśmy przyjemność gościć ponad 50 wykonawców z różnych placówek, zmagających się na co dzień z niepełnosprawnością, a także liczne grono rodziców. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycił nas T. Łubiński -Wicestarosta Poznański, dr P. Przepióra- Wójtowi Gminy Dopiewo, Ks. A.Sczaniecki a także wielu przedstawicieli placówek i samorządowców. Tradycyjnie jak co roku Pan Prezes powitał zgromadzonych gości, a Pan A. Kalisz-członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, oficjalnie otworzył nasz dzisiejszy Przegląd Piosenki. Piękne ceramiczne Słowiki wykonane w pracowni ceramicznej były nagrodą dla wszystkich laureatów konkursu.Na koniec przeglądu przyjechał duży tort, który był niespodzianką dla uczestników.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Złoty Słowik 2022 została wyłączona

XX Powiatowy Turniej Boccia

W dniu 22.10.2022 r. odbył się już kolejny, XX Turniej Boccia. W Turnieju wzięły udział 22 drużyny z WTZ-ów, DPS i ŚDŚ. Było bardzo miło Was zobaczyć i z Wami pograć. Cieszymy się bardzo, że w tym roku udało nam się spotkać po raz kolejny w takim składzie. Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi, Bogdanowi Maćkowiakowi za organizację kolejnego Turnieju, Wójtowi Gminy Dopiewo dr Pawłowi Przepiórze za powitanie drużyn i tak ważnych dla nas kilku słów wsparcia przed rozpoczynającymi się rozgrywkami, Panu Tomaszowi Woźnicy-Zastępcy Dyrektora PCPR w Poznaniu, za to,że po raz kolejny towarzyszył nam w tak ważnym dla nas dniu, a także redaktorom gazety Filantrop. Dziękujemy serdecznie opiekunom, a także wszystkim drużynom za przybycie i zaangażowanie w sportowe zmagania. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom, a uczestnikom dziękujemy za dostarczone emocje. Każdy kto podejmuje wyzwanie sportowe jest już zwycięzcą. Na zakończenie Turnieju wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania XX Powiatowy Turniej Boccia została wyłączona