Malta Strong 2013

We wtorek 21 sierpnia 2013r. Grupa uczestników WTZ „PROMYK” w Dopiewcu pojechała na Zmagania Siłaczy Malta Strong do Puszczykowa. Są to zawody organizowane co roku przez Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowanie.

W skład naszej sześcioosobowej ekipy wchodzili: Monika Andrzejewska, Darek Karpiński, Łukasz Leonarczyk, Kamila Gibka, Marcin Pietrzak i Rafał Wejchan, a opiekunami byli: Beata Nejman i Andrzej Czaiński.

Cyklicznej imprezie „Malta Strong” towarzyszy przeważnie słoneczna pogoda, która i tego roku dopisała na koniec lata. Na miejscu spotkaliśmy już zawodników WTZ w Otuszu, którzy z niecierpliwością czekali na nasz przyjazd. Po przywitaniu się i zarejestrowaniu ekip, zajęliśmy miejsca w wyznaczonych sektorach, oczekując przy kawie i pysznych ciastkach na otwarcie zawodów.

Nasza ekipa jako pierwsza rozpoczęła Zmagania Siłaczy z drużyną przeciwną WTZ „Pomoc Maltańska”. Były następujące konkurencje: Marsz wodnika, Budowanie wałów, Dramat barmana, Furia rybaka, Bob budowniczy, Klocmen, Wyciskanie roweru, Przeciąganie liny, Przerzucanie opony. Po zaliczeniu pierwszej części zawodów, w której nasi „siłacze” spisali się na medal i dosłownie dali z siebie wszystko poszliśmy na drugą dodatkową część zawodów „Malta Strong”. Były to: Siłomierz kopacz, Siłomierz bokser, Potrójne spodnie, Ruro-skoczki, oraz Symulator rodeo. I tutaj przy gromkim śmiechu i ogromnym dopingu widzów nasi podopieczni świetnie dali sobie radę.

Umęczeni, ale w świetnych humorach zjedliśmy obiad, odebraliśmy nagrody i gratulacje od organizatorów i wyruszyliśmy w drogę powrotną do „Promyka”.

 Do zobaczenia za rok!

Beata Nejman

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.