Pracownia Muzyczno-Teatralna

Uczestnictwo w pracowni muzyczno-teatralnej zamienia naszych uczestników w aktorów i solistów. W pracowniach zajęcia obfitują w ćwiczenia śpiewu, granie na instrumentach, taniec, a także próby teatralne , odgrywanie ról i scenek.
Nasi podopieczni przygotowują przedstawienia teatralne, związane np. ze świętami i okolicznościowymi uroczystościami czy też organizacji zabawy karnawałowej . Przygotowujemy się do uczestnictwa w różnych festiwalach i przeglądach muzyczno-teatralnych. Bierzemy udział w Zlocie Talentów, Anielskim śpiewograniu, Wieczorze z Aniołami czy też festynie rodzinno-rekreacyjnym w Owińskach. Pomagamy w organizacji przeglądu piosenki osób niepełnosprawnej „Złoty Słowik”, którego jesteśmy rokrocznie głównym organizatorem jak również uczestniczymy w tym przeglądzie.
W pracowni prowadzimy również zajęcia z biblioterapii i filmoterapii. Co tydzień wychodzimy do biblioteki oddając i wypożyczając nowe książki. Osoby niewidzące wypożyczają audiobooki, które wspólnie słuchamy. Przeczytane książek pomagają i inspirują nas do tworzenia scenariuszy przedstawień teatralnych.
Własnoręcznie wykonujemy rekwizyty potrzebne do sztuk teatralnych. Samodzielnie wykonaliśmy lalki teatralne, które służą nam w przedstawieniach.
Dzięki temu uczestnicy usprawniają mowę, motorykę, poznają instrumenty muzyczne – gitary, pianino, perkusję czy też różnego rodzaju przeszkadzajki będące na wyposażeniu pracowni. Nasi podopieczni uczą się wykonywać proste dekoracje, a także przystosowywać je do zmiennych form teatralnych doskonalą współpracę w grupie, korzystają z możliwości ekspresji i twórczego odreagowania stresów, uwalniają się od nieśmiałości i kompleksów.
Wspólna praca nie tylko nas kształci, przygotowuje do podjęcia pracy, ale również integruje i daje dużo codziennej satysfakcji.