PROMYK na filmie „Cudowny chłopak”

Dnia 14.03.2018r. uczestnicy WTZ PROMYK z Konarzewa i Otusza wraz z terapeutami wybrali się do kina w Buku na film pt. „Cudowny chłopak”.
Film opowiada o 10-letnim Auggim, dla którego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Pragnie, aby rówieśnicy zrozumieli, że jest tylko zwykłym chłopcem. Jego misją staje się pokazanie ludziom, że prawdziwe piękno nie kryje się w wyglądzie, lecz w głębi duszy.
Film był bardzo emocjonalny i poruszający, a zarazem optymistyczny i pouczający. Seans szybko minął i trzeba było wracać. Wrażenia z  filmu na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci i sprawią, że bardziej tolerancyjnie spojrzymy na osoby wyglądające trochę inaczej.

terapeuta
Dorota Gogolewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.