Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik 2013”

W dniu 22 listopada 2013 roku w siedzibie naszego stowarzyszenia w Dopiewcu odbył się IX Przegląd Piosenki dla Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik”. Na Przegląd przybyli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Poznańskiego p. Tomasz Łubiński, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Socjalnej p. Teresa Gromadzińska, Dyrektor PCPR p. Elżbieta Bijaczewska oraz radni i kierownicy OPS. My jako gospodarze otworzyliśmy przegląd trzema piosenkami: Kayach „Na językach”, „A gdybym był młotkowym” Formacji Nieżywych Schabów w wykonaniu Wiolety Kosmacz i Marcina Pietrzaka i składankom fragmentów polskich piosenek o miłości w wykonaniu Moniki Andrzejewskiej i Rafała Weychana, nasi koledzy z Otusza zaprezentowali się w dwóch utworach, zespołowo w piosence „Ona jest ze snu” zespołu IRA oraz solowo w piosence „Do kołyski” zespołu Dżem w wykonaniu Małgorzaty Turowskiej.

W tegorocznym przeglądzie wzięły udział cztery stowarzyszenia. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka ze Swarzędza, Stowarzyszenie „Galiarda” z Poznania, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” z Drzązgowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących w Poznaniu „Ognik”, Dom Środowiskowy Samopomocy z Puszczykowa. Dwie szkoły ze Stęszewa i „Zawsze Razem” z Poznania, jeden Ośrodek Szkolno-wychowawczy z Mosiny, Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu w Owińskach i jeden wykonawca indywidualny Przemek Biniak artyści zaprezentowali się w interpretacjach utworów takich wykonawców jak Eleni, Anna Jantar i pani Ireny Jarockiej oraz Stare Dobre Małżeństwo.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pluszowego misia oraz koszulkę z logo przeglądu, a także zostali wyróżnieni statuetkami i dyplomem. Dzięki czemu wszyscy mogli poczuć smak wygranej. Na koniec tradycyjnie jak co roku zabłysnęły racę na ogromnym torcie z okazji 10 rocznicy otwarcia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dopiewcu.

Uczestnik WTZ „Promyk” w Dopiewcu
Monika Andrzejewska

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.