XIV Festyn Integracyjny w Owińskach

W sobotę 8 września, już po raz XIV mieliśmy okazję uczestniczyć w Festynie Integracyjnym, który odbył się na terenie WTZ w Owińskach. Tym razem odbył się on pod hasłem „Z wyobraźnią za pan brat – witamy w świecie Walta Disneya.” Został on sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu i Gminę Czerwonak. We wspólnej zabawie uczestniczyły warsztaty z terenu Powiatu Poznańskiego, Koła Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu, zaprzyjaźnione placówki wraz z rodzinami. Nie zabrakło również przyjaciół wspierających codzienną działalność warsztatów w Owińskach. Wśród nich była pani Małgorzata Kozak, która odwiedziła festyn w imieniu głównego sponsora Hansa Jörga Otto z firmy Paintball oraz firma FC Owińska. Festyn otworzyli: prezes Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu pani Mirosława Rynowiecka, Starosta Powiatu Poznańskiego pan Jan Grabkowski, wójt gminy Czerwonak pan Jacek Sommerfeld oraz kierownik WTZ Owińska pani Małgorzata Wołosz.

Nasze warsztaty w składzie: Wirginia Kaźmierska, Małgorzata Turowska, Anna Włodarek, Aleksandra Tonder oraz Maria Dela zaprezentowały się w piosence pt. „Kolorowy wiatr” z repertuaru Edyty Górniak, z bajki pt. „Pocahontas.” Natomiast warsztaty z Konarzewa zaprezentowały się w piosence pt. „Kiedyś” z repertuaru Mietka Szcześniaka, z bajki pt. „Dzwonnik z „Notre Dame.”

W trakcie festynu bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. Nie zabrakło również hitów z najsłynniejszych bajek Disneya. Każdy uczestnik mógł wziąć udział w konkursach związanych z tematyką imprezy. Były to między innymi: uplecenie warkocza Roszpunki, karmienie Króla Lwa, zbudowanie samochodu inspirowanego bajką „Auta”. Oprócz zadań zręcznościowych można było również wytężyć mózg dopasowując postaci w „Bajkowym Memo”, w którym Anna Włodarek zdobyła I miejsce.

Wielka niespodzianką był przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej z Czerwonaka. Podczas pokazu mogliśmy przekonać się, na czym polega praca strażaków oraz mogliśmy zobaczyć, jak wygląda od środka wóz strażacki. Goście mogli spróbować swoich sił w paintballu oraz malowali wspólnie kolorowy mural. Wśród atrakcji nie zabrakło także malowania twarzy i puszczania dużych baniek mydlanych.

Wszyscy chętnie oglądali występy zaproszonych gości, a także pokaz mody inspirowany bajkowym światem. Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali fantastyczne upominki. Osoby, którym dopisało szczęście odebrały wspaniałe nagrody w loterii fantowej. Wszyscy po wspaniałej zabawie wrócili do swoich domów.

Uczestniczka WTZ „Promyk” w Otuszu
Aleksandra Tonder

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.