XVI Powiatowy Turniej Bocci 2017

14 października 2017 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie odbył się XVI Powiatowy Turniej BOCCI 2017. Organizatorem, jak co roku, było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PROMYK w Komornikach.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Dopiewo – Adrian Napierała, członek Zarządu Powiatu Poznańskiego – Zygmunt Jeżewski, Kierownik Działu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PCPR w Poznaniu – Elżbieta Mazur oraz członkowie organizacji i stowarzyszeń z powiatu poznańskiego, opiekunowie i rodzice.
Zawody rozpoczęła Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo koncertem oraz pokazem tańca mażoretek.
Przy akompaniamencie orkiestry dętej odpalono znicz olimpijski, podniesiono flagę olimpijską oraz przedstawiono 29 drużyn biorących udział w turnieju.
Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali ciepły posiłek oraz napój.
Po zawziętej rywalizacji na podium stanęły następujące zespoły: miejsce pierwsze WTZ Owińska, drugie miejsce ŚDS Ognik, a miejsce trzecie nasz Warsztat z Konarzewa, z czego bardzo się ucieszyliśmy.
Każdy zespół wyjechał z turnieju z pamiątkowym pucharem oraz dyplomem.

Terapeutki zajęciowe
Lidia Domańska i Marta Szatkowska

Relacja uczestnika turnieju, Aleksandry Tonder z WTZ PROMYK w Otuszu

Wiele radości sprawił uczestnikom XVI Powiatowy Turniej BOCCI zorganizowany w sobotę 14 października 2017 r. na hali GOSIR w Dopiewie. To sportowe wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez „Promyk”. Osobom niepełnosprawnym pozwala się integrować i dobrze bawić. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Komornikach, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Gmina Dopiewo oraz GOSIR w Dopiewie. Do rywalizacji przystąpiło 150 uczestników, opiekunów oraz rodziców z 17 organizacji pozarządowych z powiatu poznańskiego i Poznania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: członek Zarządu Powiatu Poznańskiego Zygmunt Jeżewski oraz wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała. Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w zawodach otrzymali puchary i dyplomy. Wręczała je Pani Elżbieta Mazur, kierownik działu ds. Osób Niepełnosprawnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu i Pan Bogdan Maćkowiak, Prezes Stowarzyszenia ,,Promyk’’ w Komornikach. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo odpalono znicz olimpijski, dokonano uroczystego podniesienia flagi olimpijskiej oraz przedstawiono wszystkie drużyny biorące udział w turnieju, po czym rozpoczęto zawody, które były rozgrywane na 4 boiskach. Choć rywalizacja była zacięta to dobry humor dopisywał zawodnikom i trenerom. Wszystkie zespoły wyjechały z turnieju z pucharem i dyplomem. Na podium w tym roku znalazły się następujące zespoły: Najlepszy okazał się być zespół Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach. Drugie miejsce przypadło drużynie Ognik WTZ przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących w Poznaniu. Trzecie miejsce zajęła drużyna WTZ „Promyk” w Konarzewie. Dla wszystkich biorących udział w zawodach przygotowano soczek oraz ciepły posiłek. Po zawodach wszyscy rozjechali się do swoich domów.

Aleksandra Tonder
– uczestniczka WTZ ,,Promyk” w Otuszu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.