W środę, 28 września gościliśmy aktorów z Krakowskiego Teatru, którzy przygotowali dla nas spektakl pt. „Wszystkiemu co złe mówimy nie”.
Przestawienie miało na celu uświadomienie wszystkim kilku złych i niestosownych zachowań z jakimi często spotykamy się w życiu codziennym: skarżenie, lenistwo, przechwalanie się, postawa egoistyczna to tylko niektóre z przykładów postaw przedstawianych w spektaklu.
W przedstawieniu uczestniczyli i pomagali także nasi uczestnicy przebrani w kostiumy kreowali i wcielali się w postacie wybranych bohaterów m.in. Profesora – w postać którą z dużym zaangażowaniem wcielił się Michał Bręk, Kapitana statku – postać, którą wykreował Piotr Baranowski, a także muzyka / artystę rolę którą odegrał Rafał Weychan, która była doskonałym odzwierciedleniem jego artystycznej duszy.
Na wszystkich twarzach cały czas widoczny był uśmiech, zadowolenie i radość. Podstawą do zaprezentowanych scen były wiersze Jana Brzechwy i Aleksandra Fredry. Zabawne dialogi i sytuacje prezentowane w spektaklu sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili. Przedstawienie zostało zakończone wspólną piosenką, w której udział wzięli uczestnicy wraz z terapeutkami.
Brawom nie było końca.
Terapeuta zajęciowy
Karolina Jurga
Przedstawienie teatralne ,,Wszystkiemu, co złe mówimy NIE!”
28 września 2016 roku podopieczni z Otusza i Konarzewa mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Mówimy nie, wszystkiemu co złe”, które odbyło się w sali CRK w Konarzewie. Inscenizacja oparta była na dobrze nam znanych i lubianych utworach: „Leń”, „Skarżypyta”, „Paweł i Gaweł” oraz „Zosia Samosia”. Nie zabrakło też innych sympatycznych bohaterów – Jasia i Małgosi, czy też Królewny Śnieżki. Oprócz walorów artystycznych, szczególnego i jakże aktualnego znaczenia nabrała treść inscenizacji. Otóż, aktorzy przypomnieli nam o ważnych w codziennym życiu zasadach dobrego zachowania i postępowania. Oprócz biernego oglądania przedstawienia mieliśmy też możliwość zadebiutowania na scenie u boku artystów
Aleksandra Tonder
uczestniczka WTZ ,,Promyk” w Otuszu