Gimnazjaliści z Poznania dla PROMYKA

Dnia 21 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowanym przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu. Spektakl został oparty na jednej z piękniejszych baśni Braci Grimm. Losy pięknej i delikatnej Śnieżki ukazane w przedstawieniu trzymały nas w napięciu jednocześnie wzruszając i bawiąc. Przedstawienie opowiada o pięknej lecz znienawidzonej przez złą macochę dziewczynie o imieniu Śnieżka, która w obawie o własne życie zmuszona została do ucieczki. Schronienie znalazła w malutkim domku położonym na skraju polany, zamieszkałym przez wesołych i pracowitych krasnoludków.

Spektakl oparty na baśni Braci Grimm to nie tylko klasyczna walka dobra ze złem, to przede wszystkim opowieść o uczuciach, miłości, przyjaźni, wrażliwości i zwycięstwie dobra nad złem. Młodzi i zdolni aktorzy zaprezentowali nam swoje umiejętności teatralne doskonale ukazując nam cenne wartości i emocje. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role wprowadzając nas w piękny świat baśni.

Scenografia, oprawa muzyczna, kostiumy i rekwizyty przygotowane przez młodzież sprawiły , że bajkowe postacie były bardzo wiarygodne, naturalne i piękne. Talent aktorski uczniów wprawił nas wszystkich w zachwyt, dostarczając nam przy tym wielu pozytywnych, przyjemnych emocji i wrażeń. Atmosfera towarzysząca przedstawieniu pozwoliła nam na chwilę przenieść się w kolorowy i magiczny świat bajek tworząc przy tym baśniową i niezapomnianą aurę,

Z rąk Pana Prezesa w imieniu całej społeczności Warsztatu zostały złożone serdeczne podziękowania i upominki przygotowane w pracowni ceramicznej. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknym przedstawieniu a zarazem fantastycznym spotkaniu, poznać bliżej młodych i utalentowanych ludzi.  Pyszne słodkości w postaci przeróżnych ciast pozwoliły nam miło spędzić wtorkowe przedpołudnie.

Terapeutka zajęciowy
 Karolina Jurga

Uczestnik WTZ „Promyk”
Jarosław Lipiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.