Promykowy Klub Czytelnika

W Bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz,
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz

                                                                  Krystyna Wodnicka

20160413_123232Kilka tygodni temu w CRK w Konarzewie otwarto filię Biblioteki z Dopiewa. Ciesząc się z Miłego sąsiada podopieczni WTZ Promyk postanowili Go przywitać i zagościć w jego progach. I tak z miłego spaceru, zainspirowani książką z wielką radością 15 podopiecznych zapisało się do biblioteki i odebrało karty stałego czytelnika. Powstał nasz Promykowy Klub Czytelnika. Co środę odwiedzamy bibliotekę. Bariery architektoniczne nie są dla nas problemem, ponieważ działa już winda dla osób niepełnosprawnych. Oddajemy przeczytane książki i pożyczamy nowe. Osoby które maja problemy ze wzrokiem, czy umiejętnością czytania z chęcią pożyczają audiobooki. Słuchamy je w pracowni muzyczno-teatralnej po czym konstruktywnie rozmawiamy. Dzięki książce wchodzimy w świat dostępny tylko dla naszej wyobraźni.

Przeczytane i czytane książki inspirują nas do pisania nowych scenariuszy, wspólnych rozmów i dzielenia się przeczytaną wiedzą. Wielu z nas już wie, że kiedy przeczytamy nową książkę to tak jakbyśmy znaleźli nowego przyjaciela, który nigdy nie zawiedzie, a doda otuchy i radości w dniu codziennym.

 

Za słowami Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie” dziś wiemy, że czytanie staje się dla nas pasją i dużą frajdą.

Marzena Goleń – Niedziela

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.