X Gala Wolontariatu Powiatu Poznańskiego

Jak się okazuje powiat poznański ma szczęście do ludzi, którzy mają głowę pełną pasji, oczy wypatrujące z dala potrzebujących i serca wrażliwe na innych. I właśnie do nich – blisko 60 wolontariuszy – trafiły statuetki, które w poniedziałek 18 czerwca wręczali starosta poznański Jan Grabkowski oraz Marek Lis, przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

– Doceniany ludzi, którzy w nieprzeciętny sposób myślą o drugim człowieku. Co więcej, niosą im pomoc, nie oczekując nic w zamian. To dla mnie wyróżnienie móc podziękować właśnie takim mieszkańcom powiatu poznańskiego, naszym wolontariuszom – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański podczas 10. Jubileuszowej Gali Wolontariatu. Oprócz specjalnych statuetek, życzenia wyróżnionym złożył… Jurek Owsiak, a dla wszystkich zaśpiewała Halina Benedyk z Marco Antonellim. Ten duet z miejsca podbił serca wolontariuszy i nie obyło się bez bisów. Po swoim występie Halina oraz Marco otrzymali też specjalne statuetki od starosty poznańskiego. – Za to, że zawsze z nami są – mówił Jan Grabkowski.

Prawdziwymi bohaterami gali byli jednak wolontariusze. Łukasz Mroziński, jest jednym z tegorocznych laureatów. Będąc współtwórcą Stowarzyszenia Pomóż Dziecku Niewidomemu od wielu lat działa na rzecz podopiecznych Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Jako jego absolwent dziś pracuje na stanowisku pedagoga i doradcy zawodowego. Jak nikt inny doskonale zna i rozumie problemy oraz specyfikę wychowanków.

Pierwszy pojawia się z pomysłami. Jest uczniem II klasy Liceum w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu, i już odgrywa kluczową rolę w Klubie Wolontariatu, który działa w szkole. Sebastian Józiak zawsze ma czas i niespożytą energię do pomagania innym. Lista akcji, w które się angażuje jest naprawdę długa: Góra Grosza, Szlachetna Paczka, WOSP, spotkania z seniorami. By lepiej poznać potrzeby środowiska, któremu pomaga, ma na swym koncie naukę, jak wciągnąć i zwieźć po schodach osobę na wózku inwalidzkim. Brał też udział w warsztatach na temat starości, na których zakładając „kombinezon starości” mógł odczuć z czym boryka się na co dzień osoba starsza. – To osoba godna zaufania. Zawsze można na niego liczyć. Potrafi bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem pomagać innym – mówią o Sebastianie jego najbliżsi współpracownicy.

10. Jubileuszowa Gala była też okazją do wyróżnienia Dziesięciu Niezwykłych – osób, których działalność doskonale wpisuje się w ideę wolontariatu. Wśród wyróżnionych przez Jana Grabkowskiego, starostę poznańskiego znaleźli się między innymi Solange Olszewska właściciela Solarisa Bus & Coach, Małgorzata Rutkowska, prezes fundacji Amicis czy ksiądz Grzegorz Zbączyniak, kapelan sołtysów i strażaków powiatu poznańskiego.

Podziękowania i słowa uznania oraz gratulacje specjalnie dla wszystkich gości Gali złożył z ekranu Jurek Owsiak, który podkreślił jak ważni i zarazem wartościowi są wszyscy, którzy niosą bezinteresowną pomoc innym. Na uroczystej Gali Zarząd Powiatu reprezentowany był także przez Tomasza Łubińskiego, wicestarostę poznańskiego, a także Zygmunta Jeżewskiego i Piotra Zalewskiego, członków Zarządu. Na uroczystości obecni byli także m.in. przewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu Piotr Burdajewicz oraz radni powiatowi.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz
Źródło: Powiat Poznański

Wśród nagrodzonych osób, która została zgłoszona przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PROMYK” w Komornikach,  znalazł się pan Stanisław Biedermann, tata Marcina Biedermanna uczestnika WTZ Promyk w Konarzewie.
Panu Stanisławowi gratulujemy wyróżnienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.