Aktywizacja zawodowa – firma MONDI

Kolejny wyjazd w ramach aktywizacji zawodowej odbyliśmy 22 października do firmy MONDI, która swoją siedzibę ma w Dopiewie.
Dzięki uprzejmości firmy mogliśmy poznać i zobaczyć jak powstają opakowania do produktów spożywczych. Ponieważ specyfika zakładu produkcyjnego wymaga zachowania ogromnego bezpieczeństwa, na samym początku wycieczki Panie z działu BHP przedstawiły nam prezentację, w której omówiły główne zagrożenia wynikające ze stosowania w zakładzie farb drukarskich oraz rozpuszczalników. Pokazały w jaki sposób firma jest zabezpieczona i przygotowana do ewentualnego wystąpienia zagrożenia pożarowego. Ponieważ produkty wykonywane w zakładzie są wykorzystywane w przemyśle spożywczym, wszyscy uczestnicy wycieczki musieli ubrać na siebie odzież ochronną. Kolejnym etapem była wycieczka po hali produkcyjnej, po której oprowadził nas dyrektor produkcji. Z bliska mogliśmy zobaczyć działanie maszyn drukujących oraz technikę nakładania materiałów uszlachetniających.
W całym zakładzie panuje nieskazitelny porządek, poruszać musieliśmy się tylko po wyznaczony drogach ewakuacyjnych, po których prowadziły nas panie odpowiedzialne za BHP.
Dziękujemy firmie MONDI za możliwość zwiedzenia i obejrzenia cyklu produkcyjnego opakowań, dziękujemy za miłe przyjęcie oraz otrzymane prezenty.

Terapeuta zajęciowy
Szymon Krzemiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.