Aukcja obrazów

Po raz 1, po raz 2, po raz 3, sprzedane

To najczęściej słyszane słowa podczas Aukcji Obrazów wykonanych przez uczestników z WTZ „PROMYK” z Otusza i Konarzewa. Obraz pt. Lalka osiągnął najwyższą kwotę sprzedaży bo aż 1600 zł, a nabywcą został mieszkaniec Buku.

W dniu 26 lutego br. w Stęszewie w Gościńcu Taradejka obyła się wspomniana aukcja, na którą zaprosił, Burmistrz Stęszewa Włodzimierz Pinczak oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PROMYK” w Komornikach, Bogdan Maćkowiak. O godz. 18:00 sala była wypełniona po brzegi przez zaproszonych gości, rodziców, opiekunów, autorów obrazów oraz terapeutów. Przygotowano na sprzedaż rekordową jak do tej pory ilość obrazów, bo aż 61 szt., które powstawały przez ostatni rok pod bacznym okiem terapeutek z pracowni plastycznych. Po ilości obrazów wydawać by się mogło, że aukcja będzie trwała do późnych godzin nocnych, ale chęć posiadania obrazów oraz hojność ofiarodawców sprawiła, że o godz. 22:00 było koniec imprezy. Gorąca atmosfera na sali powodowała, że prowadzący aukcję Małgorzata i Paweł Bińkowscy nie nadążali wymieniać przebitych kwot.

Podczas aukcji prowadzący jak i zainteresowani podkreślali kunszt i talent malarski, którym są obdarzeni niepełnosprawni. Prace wykonane były w większości techniką akrylem na płótnie, ale także farbami do malowania palcami i farbami strukturalnymi. Wśród prac można było nabyć „Słoneczniki van Gogha”, „Beksińskiego”, czy „Adele Bloch-Bauer” Klimta.

W czasie przerwy w licytacji goście mogli wysłuchać utworów kapeli dudziarskiej „Koźlary” ze Stęszewa oraz solistów Ogniska Muzycznego „Stęszewskie Talenty”.

Za zebraną kwotę uczestnicy Warsztatów będą mogli spędzić kilka dni na planowanej wycieczce nad polskie morze. W imieniu niepełnosprawnych składam wszystkim nowym właścicielom obrazów podziękowania za tak mocno otwarte portfele oraz serca, a zarazem gratuluję bardzo dobrego wyboru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.