Gala Dopiewskich Filarów 2020

 

 

 

 

 

 

 

Dopiewskimi Filarami uhonorowani zostali podczas tegorocznego „Spotkania Nowo-rocznego Gminy Dopiewo”: Zbigniew Kopras – pasjonat motoryzacji (kategoria „am-basador”), Albin Marian Czekalski – 40 lat „sołtysujący” wsi Zakrzewo (kategoria „super-filar”). Bogdan Maćkowiak – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” (kategoria „animator”)
• Za założenie i rozwój Stowarzyszenia „Promyk”, które od 20 lat prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Konarzewie i Otuszu. Korzysta z nich obecnie blisko stu niepełnosprawnych mieszkańców gminy Dopiewo i gmin sąsiednich. Za konsekwencję w działaniu, pozytywne myślenie i dobrą energię.
• Za stworzenie w WTZ-ach urozmaiconej oferty zajęć, pracowni i terapii, dzięki której podopieczni Stowarzyszenia mają przyjazne miejsce, w którym każdego dnia odnajdują: radość, dobro i sens życia. Za wieloletnią organizację „Powiatowego Turnieju Osób Niepełnosprawnych Bocci” i Festiwalu Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik” – wydarzeń, które na trwałe wpisały się w kalendarz wielu fundacji, stowarzyszeń, szkół i warsztatów z całego regionu.
• Za przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wkład w integrację osób nie-pełnosprawnych z pełnosprawną częścią społeczeństwa. Za otwieranie osób niepełnosprawnych na świat, a świata na ich potrzeby. Za budowanie mostów i rozpalanie promieni Słońca.

Wcześniej Wójt Gminy Dopiewo – Adrian Napierała przybliżył gościom Spotkania Noworocznego dokonania ubiegłego roku oraz wyzwania i plany, jakie jej samorząd wiąże z 2020 r. Publiczność obejrzała filmowe podsumowanie ubiegłego roku. Pośród niej znaleźli się samorządowcy, politycy, przedstawiciele organizacji, instytucji i stowarzyszeń, przedsiębiorcy i dotychczasowi laureaci „Dopiewskich Filarów”. Wójt, razem z Przewodniczącym Rady Gminy Dopiewo – Leszkiem Nowaczykiem złożył życzenia. Głos zabrali ponadto Senator RP – Jadwiga Rotnicka i była Poseł – Bożena Szydłowska, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i mieszkaniec Skórzewa w Gminie Dopiewo – Wojciech Jankowiak i Wicestarosta Poznański i mieszkaniec Dąbrówki w Gminie Dopiewo – Tomasz Łubiński.
Oprawę muzyczną „Gali Dopiewskich Filarów” zapewnił duet jazzowy – Jacek Szwaj (piano) i Jan Adamczewski (sax). Preludium Bacha zaprezentowała publiczności młoda pianistka, laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów – Malwina Jasińska z Dąbrowy, która w listopadzie ubiegłego roku wystąpiła w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Tradycją dopiewskich gali są występy taneczne. Tym razem można było zobaczyć układy do muzyki filmowej w wykonaniu grupy ArtDance, której tancerze związani są z Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Gwiazdą wieczoru była Hanna Banaszak, która – wraz z zespołem – zaprezentowała uczestnikom wydarzenia dość wyrafinowany repertuar, oparty na jazzie i poezji. W recitalu nie zabrakło jednak dobrze wszystkim znanych piosenek, które przyniosły artystce popularność przed laty.

Autor tekstu: Adam Mendrala, Gmina Dopiewo
Fot. Urząd Gminy Dopiewo 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.