Mikołaj finalistą festiwalu „Warsztat też Zaśpiewa

Mikołaj LaMikołaj 3mbryczak Podopieczny WTZ Promyk w Konarzewie mieszkaniec Zakrzewa w gminie Dopiewo finalistą IV edycji Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”,

 W maju rozpoczęła się czwarta edycja Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”, prezentującego najbardziej utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne – na co dzień pracujące w Warsztatach Terapii Zajęciowej z terenu całego województwa Wielkopolskiego.

Uczestnicy festiwalu w tym roku zaproszeni zostali do zapoznania się z repertuarem Mieczysława Szcześniaka. Spośród dziesiątek nadesłanych zgłoszeń do WTZ w Gnieźnie (Głównego Organizatora festiwalu) jednym z 12 finalistów jest Mikołaj Lambryczak, który zaśpiewał utwór pt. „Przytul mnie”

Mikołaj jest podopiecznym WTZ Promyk w Konarzewie. To tu przygotowywał się wokalnie, ćwiczył dykcję, uczył się tekstu oraz jego interpretacji. Jest uczestnikiem licznych przeglądów wokalnych. W listopadzie 2015 r został wyróżniony w przeglądzie piosenki osób niepełnosprawnych „Złoty Słowik”. Niedawno brał udział w przeglądzie piosenki „Pod pretekstem” podczas którego brawurowo wykonał utwór Ryszarda Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło”. Jest niewątpliwie osobą utalentowaną muzycznie i wokalnie.

Wraz z terapeutą został zaproszony na dwudniowe warsztaty wokalne przeznaczone specjalnie dla finalistów festiwalu podczas których będą mieli niesamowitą okazję na wymianę spostrzeżeń, doświadczeń, wspaniałą zabawę i integrację, a przede wszystkim na szkolenie pod okiem profesjonalisty i aktora scen muzycznych swojego warsztatu wokalnego.

Warsztaty wyjazdowe odbędą się w Ośrodku wypoczynkowym w Gołąbkach gdzie Mikołaj będzie również przygotowywany do Gali Finałowej. Koncert finalistów odbędzie się 24.08.2016r. w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie przy towarzyszeniu zespołu instrumentalnego, chórku oraz samego piosenkarza Mieczysława Szcześniaka.

Marzena Goleń – Niedziela
Terapeuta zajęciowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.