Niezwyczajne „Jasełka” w PROMYKU

18 grudnia miała miejsce nasza wigilia Stowarzyszeniowa w sali widowiskowej CRK w Konarzewie.

Na spotkanie przybyli podopieczni stowarzyszenia i ich rodziny, również zaproszeni oficjele. Reprezentowali Zarząd Powiatu, Rady Gmin: Dopiewa, Stęszewa i Buku, Ośrodki Pomocy Społecznej i wielu innych.

Przybyło tak wiele osób, że trzeba było dostawiać stoły.
Pan Bogdan Maćkowiak, prezes Stowarzyszenia, przywitał zebranych i podziękował za wsparcie, a gminne Zuchy przyniosły „Betlejemskie Światełko Pokoju”.

Również tegoroczny spektakl pod roboczym tytułem „Niebo nad Poznaniem” opowiadał przy pomocy światła o aniołach. Przedstawienie zostało zainspirowane filmem Wima Wendersa z 1987 roku pt. „Niebo nad Berlinem”, wykorzystaliśmy w nim również fragmenty oryginalnego scenariusza.

Kluczową postacią był Anioł-Posłaniec pomiędzy ziemią a niebem, którego zagrał Jacek Szwed. W środku przedstawienia wypowiada on monolog będący afirmacją życia na ziemi.

Pragnie on porzucić nieśmiertelność i stać się człowiekiem, „chce wejść do historii świata, choćby tylko biorąc jabłko do ręki…”

Narratorem „przeprowadzającym” widzów przez kolejne sceny była Anna Dudziak.

Zwieńczeniem i niejako puentą przedstawienia był tekst „Dezyderaty” Maxa Ehrmann’a zaśpiewany przez Monikę Andrzejewską.

W animacjach, które towarzyszyły spektaklowi wykorzystaliśmy między innymi sceny z naszej zeszłorocznej „Opowieści wigilijnej”.

W spektaklu wzięło udział siedemnastu podopiecznych WTZ „Promyk” z Konarzewa.

W rolę Mikołajów i Śnieżynek wcielili się podopieczni WTZ z Otusza.

Po przedstawieniu były tradycyjne przemówienia, a ksiądz proboszcz konarzewskiej parafii pobłogosławił zebranych i pokarmy.

Zapis przedstawienia można obejrzeć na naszej stronie.

(aut. Sylwia Kolwicz)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.