Panorama nieistniejącego miasta

Jak już wcześniej wspominaliśmy, uczestnik warsztatów w Konarzewie Darek Karpiński został laureatem 1 nagrody Starosty Poznańskiego podczas ‘Zlotu Talentów’ w Luboniu. Nagrodą były warsztaty prowadzone przez profesjonalnego artystę malarza.
Od dnia 16 listopada do 14 grudnia, w każdy poniedziałek przyjeżdżał do nas profesor ASP, prof. Dr hab. Jacek Strzelecki wraz z żoną.
Profesor miał 15 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, począwszy od krajowych, przez Berlin, Sofię, Bratysławę, Budapeszt, Londyn, Hanower. Jego obrazy znajdują się w USA, Szwecji, Austrii, Holandii, Australii, Niemczech. Ma na koncie także imponujący dorobek, jeśli chodzi o realizacje malarstwa sakralnego. Portrety – między innymi rektorów – wiszą w Uniwersytecie Ekonomicznym, UAM, Akademii Wychowania Fizycznego, na Politechnice Poznańskiej. Dwa lata temu namalował portret prezydenta Poznania Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, który w tej chwili jest wyeksponowany przed Salą Białą w Urzędzie Miejskim w Poznaniu. Profesor Strzelecki od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim. Jak sam wspomina nie ukrywa i nie wstydzi się swojej niepełnosprawności.
Praca pod tytułem „Panorama nieistniejącego miasta’ była pracą zbiorową Darka Karpińskiego, Darii Skrzypczak, Ewy Mączko, Sylwii Taciak, Kamili Gibki, Teresy Hoffa, Anny Dudziak, Piotra Maćkowiaka, Kornela Klorka, Jacka Szweda i Mikołaja Lambryczaka.
Każdy z uczestników warsztatów wybrał sobie jeden element architektury krajobrazu (pochodząca z okolicy architektura bądź element przyrody), następnie kopiował go przy pomocy kalki z węgla. Podmalówkę akrylową wykonał Kornel, Ania namalowała ‘źródełko’, Sylwia wykonała słynne dęby rogalińskie, a Konarzewski kościół odwzorował Piotr.
Obraz ma niespotykany jak na nasze warunki format 150 cm szerokości i ponad metr wysokości. Można go podziwiać w siedzibie WTZ ‘Promyk’, wisi naprzeciw wejścia do pracowni plastycznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.