POWIATOWE IGRZYSKA SPRAWNYCH INACZEJ W SWARZĘDZU

Dnia 1.07.2017r. uczestnicy WTZ „Promyk” z Konarzewa i Otusza wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Sprawnych Inaczej organizowanych przez Stowarzyszenie Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. Spotkanie odbyło się na Stadionie Unii w Swarzędzu. W zawodach wzięły udział uczestnicy z Owińsk , Murowanej Gośliny, Pobiedzisk, Drzązgowa i Swarzędza. Gdy wszystkie drużyny przybyły już na miejsce, wspólnie na murawie boiska odśpiewaliśmy słowa hymnu, przyglądając się występom artystycznym i uroczystemu zapalaniu znicza olimpijskiego.
W czasie trwania zawodów mieliśmy okazję wykazać się w kilkunastu konkurencjach indywidulanych i drużynowych m.in. rzuty piłeczką do celu, uderzenie piłką do bramki, podbijanie piłeczki pingpongowej, przenoszenie wody, bieg sztafetowy, narty w parach etc. Jednej z konkurencji „Bieg na 60 m” Basia zajęła I miejsce, Piotr okazał się być bardzo dobrym strzelcem Bractwa Kurkowego, natomiast Kamil najszybciej jechał na rowerze trójkołowym zajmując I miejsce. Wszystkie konkurencje bardzo nam się podobały, pozwoliły nam na przełamanie naszych barier i słabości , zaszczepiając w nas ducha walki. Byliśmy zawiedzeni kiedy czas zawodów dobiegł już końca. Po podziękowaniach i przemówieniach kończących olimpiadę zostały wręczone wszystkim zawodnikom złote medale, dyplomy, a kapitani drużyn Piotr i Anna otrzymali na swoje ręce puchary , które na pewno pozostaną wspaniałą pamiątką naszego udziału w Igrzyskach.
Zmęczeni i głodni lecz zadowoleni udaliśmy się na wspólny posiłek, który pomógł nam na zebranie nowej energii. Szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do domu
…….to był aktywnie i miło spędzony dzień.

Karolina Jurga –terapeuta zajęciowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.