„Krzyż dźwiga każdy człowiek. Mały i duży, młody i stary , rodzice i kapłani choć tego krzyża nie widać. Z krzyżem człowiek idzie do pracy, wchodzi z nim do autobusu idzie nawet z nim spać. Te krzyże zsyła na nas życie którego drogi są kręte i wyboiste. Nie odrzucajmy naszych krzyży. Nie narzekajmy na swój los. Nauczmy się żyć z nimi, akceptować je. Znośmy z godnością nasze codzienne obowiązki troski i zmartwienia. Nie ma innego mostu do nieba niż krzyż. To on jest naszym drogowskazem, prawdą o nas, naszym życiem i wybawieniem”.
Oto przesłanie ,które podopieczni WTZ Promyk z Konarzewa i Otusza przykazali w swoim przedstawieniu słowno –muzycznym pt.” Różne krzyże”. 27.03.2017 roku w CRK w Konarzewie odbyło się śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Członków Stowarzyszenia oraz uczestników i opiekunów WTZ Promyk w Konarzewie i Otuszu.
Dokładnie o godzinie 11 Pan Prezes Bogdan Maćkowiak uroczyście przywitał wszystkich zaproszonych gości, wśród których przybyli ks. Krzysztof Różański Proboszcz parafii w Konarzewie, Zygmunt Jeżewski- Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, Adrian Napierała- Wójt Gminy Dopiewo, Jan Broda wójt gminy Komorniki, przedstawiciele gminy Stęszew oraz gminy Buk , wiceburmistrz Gminy Stęszew Dorota Stachowiak wiceburmistrz gminy Buk Aleksandra Wawrzyniak, zastępca dyrektora PCPR Tomasz Woźnica, radni Gminy Dopiewo na czele z Przewodniczącym Rady Leszkiem Nowaczykiem oraz radni gminy Komornik, dyrektorzy i kierownicy OPS-ów, dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej w Dopiewie Pani Elżbieta Nowicka, pełnomocnik Posła na Sejm Bartłomieja Wróblewskiego Pan Paweł Ratajczak, redaktorzy naczelni czasopisma „Filantrop”
Po powitaniu podopieczni WTZ zaprezentowali się w przedstawieniu słowno-muzycznym pt. „Różne Krzyże”. Scenariusz, dobór i aranżacja piosenek, powstał w pracowniach muzyczno- teatralnych pod czujnym okiem Pań terapeutek Marzeny i Justyny. Opowiadało ono o ludzkich krzyżach, które nie zawsze potrafimy wziąć na swoje barki i godnie z nimi żyć, a często ich odrzucamy i co dzień narzekamy, że są dla nas za ciężkie cyt. … ”tylko inni zawsze mają lepiej i lżej…”
Zanim zasiedliśmy do wspólnego stołu, który liczył w tym roku 250 osób, Ks. Proboszcz Krzysztof Różański poświęcił wszystkie przygotowane potrawy. Zostały one przygotowane w pracowniach gospodarstwa domowego, którymi kierują Panie terapeutki Lidia, Marta oraz w Otuszu Pani Marzena. Nie zabrakło na suto zastawionych stołach jajek, sałatek, kiełbasek, żurku oraz przepysznego ciasta upieczonego przez rodziców ze Stowarzyszenia.
Jak co roku tradycji stało się zadość i na pożegnanie przybył do nas z upominkami zajączek.
Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie, życzenia oraz wspólnie spędzony z nami czas . Niech te święta będą dla każdego czasem spokoju i zadumy, niech dodadzą wiary i siły , aby łatwiej było pokonywać trudy codziennego dnia.
Marzena Goleń – Niedziela
Terapeuta zajęciowy