Śniadanie wielkanocne w „Promyku”

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” spotkali się w środę 13 kwietnia w gronie przyjaciół na tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym. Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne w Konarzewie wypełnili podopieczni, opiekunowie, terapeuci, samorządowcy i przedstawiciele różnych instytucji współpracujących.

Wszyscy oni zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, porozstawianych na parkiecie sali koncertowej. Zapachów wielkanocnych potraw, które unosiły się nad stołami, nie sposób było zlekceważyć. Zanim rozpoczęły się rozmowy przy jajku, białej kiełbasie, sałatce warzywnej i serniku, życzenia biesiadnikom złożył Bogdan Maćkowiak, prezes Stowarzyszenia „Promyk” oraz – w imieniu samorządowców – Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański. Oprócz Pawła Przepióry – Wójta Dopiewa i Leszka Nowaczyka – Przewodniczącego Rady Gminy Dopiewo, śniadaniem wielkanocnym, przygotowanym przez społeczność Stowarzyszenia „Promyk”, raczyli się m.in. Jan Broda – Wójt Komornik, Paweł Adam – Burmistrz Buku i Włodzimierz Pinczak – Burmistrz Stęszewa. Potrawy poświęcił proboszcz parafii w Konarzewie – ks. Adam Sczaniecki, który również złożył życzenia zebranym, w imieniu własnym i ks. kan. Romana Janeckiego.

Jak co roku ze sceny popłynęło wiele „promyków”. Podopieczni WTZ-ów Stowarzyszenia „Promyk” w Konarzewie i Otuszu zaprezentowali refleksyjny program artystyczny, na który złożyły się przedstawienie i piosenki. Widowisko odwoływało się do religii, ale i wartości uniwersalnych. W jego finale uczestnicy zamanifestowali, unosząc niebiesko – żółte serca w górę, solidarność z Ukrainą rujnowaną przez Rosjan. Czym jest człowieczeństwo? Dlaczego ludzkie ręce raz niosą pomoc i ciepło, a innym razem krzywdę, cierpienie i śmierć? Wszyscy życzyli sobie nawzajem zdrowych świąt i pokoju na świecie.

AM, fot. A. Mendrala

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.