Święto Pieczonego Ziemniaka w Otuszu

      W dniu 25.09.2021 roku odbyło się, w Otuszu, Święto Pieczonego Ziemniaka.  Sponsorem naszej sobotniej imprezy było Stowarzyszenie, Gmina Dopiewo i Gmina Buk. Podczas naszego sobotniego spotkania  była możliwość wzięcia udziału w wielu bardzo interesujących konkurencjach, np. na rzeźbę z ziemniaka, rzut ziemniakiem do celu, zgadul-zgadula z wiedzy  o ziemniaku, dla zwycięzców było wiele nagród i upominków.

       Była  również możliwość degustacji potraw z ziemniaka, takich jak polewka czy pyra z gzikiem, frytki, placki ziemniaczane. W wolnej chwili można było skorzystać z przejażdżki bryczką po pięknych okolicach Otusza, delektując się przy tym pyszną kawą i drożdżówką z owocem. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyło się spotkanie z naszymi alpakami- Bonem, Czupurem i Manią, którzy bardzo chętnie towarzyszyli nam tego dnia, zajadając się marchewką. W podziękowaniu można było nawet otrzymać całusa od naszego Bona. Niebywale przyjazne usposobienie naszych alpak spowodowało, że wszyscy bardzo chętnie głaskaliśmy i dokarmialiśmy nasze alpaki.

    Pan Kierownik wraz z Tatą jednej z uczestniczek z Otusza, na zakończenie naszego spotkania posadził piękny dąb, który otrzymaliśmy od Burmistrza Stęszewa, z okazji Jubileuszu 20-lecia naszego Stowarzyszenia. To była wspaniały dzień pełen atrakcji, emocji i niezapomnianych wrażeń. Był dla nas okazją do rozmowy i spędzenia wspólnie z naszymi bliskimi wolnego czasu, który na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

 

                                                                                                      Mikołaj Lambryczak

                                                                                            Uczestnik WTZ „Promyk” w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.