Warsztaty z komunikacji w Konarzewie

W dniach 10 – 12 sierpnia br., w naszym warsztacie odbyły się warsztaty dotyczące komunikacji i asertywności. Podczas trzech dni zajęć dowiedzieliśmy się o roli i znaczeniu komunikacji interpersonalnej, czym jest komunikacja werbalna i niewerbalna, wykonywaliśmy ćwiczenia rozwijające komunikację, tworzyliśmy plakaty. W czasie dyskusji zastanawialiśmy się nad tym, czym jest komunikacja i co się na nią składa.  Rozmawialiśmy  o asertywności  i poczuciu własnej wartości, a także o metodach radzenia sobie ze stresem.

Podczas warsztatów rozmawialiśmy również o tym, co  dzieje się z naszym ciałem, kiedy czujemy stres, w jaki sposób stres oddziałuje na nasze zachowanie. Zapoznaliśmy się również z kategoryzacją zachowań, począwszy od zachowań asertywnych po zachowania uległe. Dowiedzieliśmy się również, jak ważny w komunikacji jest wzajemny szacunek. Podczas naszego spotkania wykorzystywaliśmy także różnego rodzaju materiały: gry, karty ze zdjęciami, tworzyliśmy kolaże o komunikacji niewerbalnej. Podczas wspólnych warsztatów poszerzyliśmy swoją wiedzę, a także zdobyliśmy nowe umiejętności.

 Serdecznie dziękujemy pani Kasi za przeprowadzone warsztaty, specjalistyczną wiedzę, ale także za optymizm i sposób prowadzenia zajęć, dzięki któremu wspólnie spędzone dni i czas był nie tylko pracą ale i ogromną przyjemnością.

                                                                                                                                                                   Kamila Gibka
uczestniczka WTZ w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.