Wigilia w PROMYKU

„Ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło w każdą sień…”. Boże Narodzenie to czas szczególny. Chcemy spotykać się z bliskimi, dzielić się radością, spędzać razem czas. Na naszą „promykową” Wigilię, 19 grudnia, przybyło mnóstwo osób. Pojawili się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z rodzinami, a wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi wójtowie i burmistrzowie okolicznych gmin, kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, radni, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz przyjaciele „Promyka”.

Popłynęło mnóstwo świątecznych życzeń – zdrowia, pomyślności, sił do dalszej pracy, wzajemnej życzliwości. To jest właśnie wyjątkowość wigilijnego dnia: nasze serca stają się bardziej otwarte, a my sami wydobywamy z siebie ogromne pokłady dobra i ciepła. Jakoś bardziej dostrzegamy drugiego człowieka, widzimy jego potrzeby i wewnętrzne piękno, chętniej pomagamy. Przypomniało nam o tym także przedstawienie, które przygotowali uczestnicy warsztatów w Konarzewie i Otuszu. Wiemy, że dobro wyświadczone innym zawsze powraca i mnoży się wielokrotnie, a nic nie sprawia większej radości jak uśmiech i szczęście na twarzy drugiego człowieka.

Nie obyło się także bez niespodzianek. Na wszystkich czekały paczki od Świętego Mikołaja i… nowy bus, który został uroczyście poświęcony i już niedługo będzie służył nam w pracy.

Rozmowom i świętowaniu nie było końca. W świątecznej atmosferze rozeszliśmy się do domów – teraz przed nami święta w gronie najbliższych, a w „Promyku” spotkamy się już niedługo i mamy nadzieję, że radość i ciepło płynące ze świąt Bożego Narodzenia pozostanie z nami na cały kolejny rok!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.