Wycieczka do Afrykarium we Wrocławiu

zoo_014

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

W dniu 22.09.2016r. grupa uczestników z WTZ w Konarzewie i Otuszu udała się autokarem na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem podróży było zapoznanie się z fauną i florą na różnych kontynentach naszego globu. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiło jednak Afrykarium i zamieszkujących w nim wielu gatunków ryb oraz innych istot wodnych z najodleglejszych zakątków świata. Była też okazja do podpatrzenia zachowania wielu innych dzikich zwierząt takich jak: żyrafy, tygrysy, małpy, niedźwiedzie. Z tabliczek informacyjnych można było się dowiedzieć o miejscu ich pochodzenia, sposobie żywienia i nawykach.
Po intensywnym i pełnym wrażeń zwiedzaniu, głodni udaliśmy się na obiad, podczas którego dzieliliśmy się swoimi obserwacjami. Po obiedzie był czas na zakup pamiątek z wycieczki.

 

Dorota Gogolewska
Terapeuta zajęciowy

W czwartek 22 września 2016 roku uczestnicy WTZ Promyk z Otusza i Konarzewa wraz z terapeutami wybrali się do Afrykarium we Wrocławiu. Około godziny 8 wyjechaliśmy spod WTZ Promyk w Konarzewie. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy całe Zoo wraz z pawilonami oraz niedawno otwarte Afrykarium, które było główną atrakcją naszej wyprawy. Spacerując po obiekcie poznaliśmy wiele różnych ekosystemów Czarnego Lądu. Największe zainteresowanie wzbudziły akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki. Następnie głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne (ryby, których tryb życia nie jest związany ze stałym podłożem), które mogliśmy podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości ok. 18 metrów. Ponadto Pan Kierownik ufundował dla nas posiłek, zupę pomidorową, frytki i filet z kurczak z surówką. W drogę powrotną do domu wyruszyliśmy w doskonałych nastrojach.

Aleksandra Tonder
uczestniczka WTZ ,,Promyk” w Otuszu

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.