Wycieczka krajoznawcza do Mrągowa

W dniach 25 – 27 sierpnia br. odbyła się wycieczka krajoznawcza do Mrągowa, gdzie członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” wraz z opiekunami zwiedzili tę malowniczą miejscowość oraz jej okolice. 
Wśród licznych atrakcji było zwiedzanie Świętolipskiej bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem oraz wysłuchanie koncertu organowego. Sanktuarium maryjne jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. 
Kolejnym punktem programu był Wilczy Szaniec będący w latach 1941–1944 główną kwaterą Adolfa Hitlera. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Twierdzy Boyen – kształtem przypominającej gwiazdę. Budowla ta została wzniesiona między jeziorami mazurskimi – Kisajno i Niegocin.
Późnym popołudniem odbył się rejs, który miał swój początek na przystani Ekomarina w Giżycku. 
W drodze powrotnej z Mazur uczestnicy wycieczki odwiedzili Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, gdzie większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dzięki czemu było możliwe wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.
Piękne widoki Jezior Mazurskich, obfity program oraz aktywnie i miło spędzony czas na zawsze pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

Anna Besztak – Mirek
– terapeuta zajęciowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.