Wycieczka Kraków – Zakopane 29.08-01.09.2019r.

Wczesnym rankiem 29 sierpnia członkowie Stowarzyszenia „PROMYK” w Komornikach wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyli w daleką podróż do Zakopanego. W południe dotarliśmy do Krakowa, aby zwiedzić Wawel. Widzieliśmy też „Smoka Wawelskiego”. Przechodząc Plantami na krakowski Rynek, zatrzymaliśmy się ul. Franciszkańskiej przed „oknem papieskim”, z którego Ojciec Święty Jan Paweł II będąc na pielgrzymce w Ojczyźnie pozdrawiał tłum wiernych. Będąc na Rynku słyszeliśmy hejnał z Kościoła Mariackiego, widzieliśmy piękne dorożki oraz mnóstwo turystów różnej narodowości. Będąc w tym pięknym miejscu odczuwa się naszą wspaniałą historię Polski za panowania naszych Królów.
Po południu wyruszyliśmy w dalszą drogę do Zakopanego. Mieszkaliśmy w Pensjonacie „Teresa” z widokiem na góry i z bardzo dobrym tam wyżywieniem.
Na drugi dzień zwiedziliśmy skocznię (Wielką Krokiew). Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, przeszliśmy na Butorowy Wierch, z którego zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Dla niektórych uczestników było to niesamowite przeżycie, a przede wszystkim pokonanie strachu. Widok na góry, Giewont oraz panoramę Zakopanego podczas zjazdu kolejką pozostanie na długo w naszej pamięci. Zwiedziliśmy „Krupówki” gdzie kupowaliśmy pamiątki oraz oscypki. Wieczorem spotkaliśmy się z kapelą góralską, która pięknie śpiewała i grała. Było dużo tańców, śmiechu i radości.
Kolejnego dnia pojechaliśmy nad „Morskie Oko”, a część grupy wybrała się Doliny Strążyskiej. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Zamek w Niepołomicach.
Wyjeżdżając z Zakopanego życzymy sobie, aby wrócić w nasze piękne góry jeszcze raz, bo naprawdę warto.
Za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki panu Prezesowi Bogdanowi Maćkowiakowi w imieniu wszystkich uczestników bardzo DZIĘKUJEMY.

Marita z mamą

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.