XV Powiatowy Turniej BOCCIA 2016

BOCCIA_2016_027

Galeria z Turnieju BOCCIA 2016

Wiele radości sprawił uczestnikom XV Powiatowy Turniej BOCCI zorganizowany w sobotę 15 października 2016r. na hali GOSIR w Dopiewie. To sportowe wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez „Promyk”. Osobom niepełnosprawnym pozwala się integrować i dobrze bawić.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Gmina Dopiewo oraz GOSIR w Dopiewie.
Do rywalizacji przystąpiło 40 drużyn z 20 Stowarzyszeń działających w Powiecie Poznańskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, Zygmunt Jeżewski – Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała, Wójt Gminy Komorniki Jan Broda, Dyrektor GOSiR Dopiewo, zastępca Dyrektora PCPR Wojciech Mól oraz reprezentanci organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne, opiekunowie i rodzice.
Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo odpalono znicz olimpijski, dokonano uroczystego podniesienia flagi olimpijskiej przy hymnie narodowym oraz przedstawiono wszystkie drużyny biorące udział w turnieju po czym rozpoczęto zawody, które były rozgrywane na 4 boiskach. Choć rywalizacja była zacięta to dobry humor dopisywał zawodnikom i trenerom. Wszystkie zespoły wyjechały z turnieju z pucharem i dyplomem.
Na podium w tym roku znalazły się następujące zespoły:
– pierwsze miejsce Gimnazjum Zespół Szkół Specjalnych w Stęszewie,
– drugie miejsce przypadło drużynie Wielkopolskie Związku Inwalidów Narządu Ruchu WTZ w Owińskach,
– trzecie miejsce zajęła drużyna Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach.
Dla wszystkich biorących udział w zawodach przygotowano drożdżówkę, soczek oraz ciepły posiłek. Przebieg imprezy sportowej był rejestrowany przez telewizję STK.pl ze Swarzędza. Zapraszamy do obejrzenia relacji zarejestrowanej przez telewizję swarzędzką w zakładzce „filmy z warsztatów”.

Szymon Krzemiński
Terapeuta zajęciowy
WTZ PROMYK w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.