„Złota Nutka” Kościan 2015

W Dniu 25.03.2015 roku odbył się po raz VIII Konkurs Tańca o „Złotą Nutkę” w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie. Honorowym patronem tej imprezy był starosta kościański pan Bernard Turski. W Konkursie wzięło udział 20 zespołów z całej Wielkopolski. Przegląd odbył się w Trzech Kategoriach. My pod nazwą. „Biuro Rzeczy Wymyślonych” występowaliśmy w III kategorii – dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Tym razem zatańczyliśmy do utworu Bjork pt. „It’s oh so quiet” i zajęliśmy drugie miejsce (ex eqo z grupą „WUTEZECIAKI” z WTZ w Kościanie).
Nasz taniec był połączeniem baletu, musicalu, teatru tańca i improwizacji;). Choreografię wymyśliliśmy wspólnie, modyfikując ją wielokrotnie podczas prób. Tańcem próbowaliśmy opowiedzieć o stanie zakochania.
W przeglądzie brali również udział nasi koledzy i koleżanki z filii w Otuszu jako zespół „Indygo” zatańczyli do piosenki pt. „Kalinka”.
Dostaliśmy dyplom i statuetkę. A każdy z nas, indywidualnie, otrzymał torbę, kubek, bransoletkę, przypinkę i teczkę. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia  naszych prób oraz pobytu w Kościanie.

Mikołaj Lambryczak
(Uczestnik WTZ w Konarzewie)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.