Barierom Stop-Naturalnie- nasze spotkanie w Lisówkach

        W dniu 8 września br.(czwartek)  na terenie Domu Pomocy Społecznej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w XVIII Festynie Integracyjnym –Barierom STOP-Naturalnie. Aż 33 drużyny z całego Województwa, dzieci, dorośli , osoby starsze , osoby niepełnosprawne  zmagające się z różnymi niepełnosprawnościami wzięły  udział w tegorocznym Festynie. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy była ekologia. Uroczystego otwarcia i prezentacji  33 drużyn, dokonał  Pan Starosta  a wraz z Panem Robertem  powitali zgromadzonych gości i przedstawicieli drużyn uczestniczących w spotkaniu. 

        Czwartkowe spotkanie rozpoczął koncert zespołu Anka, w którym piosenkarką jest znana polska wokalistka, była członkini zespołu Ich Troje- Anna Świątczak. To był bardzo przyjemny koncert na którym mogliśmy potańczyć w rytm bardzo przyjemnych i dynamicznych utworów.  Uraczyliśmy  się również smacznym plackiem z owocem, potrawami wegetariańskimi, opartymi na warzywach i zdrowej kaszy a także lemoniadą z cytryny i pietruszki.

      Uczestniczyliśmy także w konkurencjach sportowych i dydaktycznych. Wymagało to od nas niebywałej umiejętności współpracy w zespole, wiedzy a także sprawności.  Bardzo spodobała mi się zabawa z dopasowywaniem śladów, tropów, odcisków stóp zwierząt leśnych do poszczególnych zdjęć.  Segregowaliśmy również  śmieci do odpowiednich pojemników a także strzelaliśmy z procy. Po ukończeniu wszystkich konkurencji dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o samochodach elektrycznych ,motoryzacji, postępach w tej dziedzinie a także  pojazdach  nastawionych na ekologię. Mieliśmy okazję również pospacerować z alpakami i skorzystać z przejażdżki melexcem -elektrycznym pojazdem.

        Po zakończeniu przez wszystkie drużyny konkurencji sportowych, wspólnym obiedzie nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkurencjach i  konkursie plastycznym „Naturalnie” . Na 33 drużyny uczestniczące w konkursie, zdobyliśmy II miejsce otrzymując bardzo interesującą książkę, z dedykacją Pani Marii Łabik, niezwykle utalentowanej plastyczki, tworzącej artystyczne formy z recyklingowych elementów. Otrzymana książka na pewno będzie dla nas inspiracją. Bardzo się ucieszyliśmy z werdyktu, na pewno będzie on dla nas motywacją do dalszej pracy. To był bardzo aktywny dzień, spędzony w bardzo przyjemnej atmosferze. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.