Europejski Miting Judo

W dniach 23-27.02.2014r. sześcioosobowa reprezentacja zawodników Olimpiad Specjalnych z Poznania, wzięła udział w Europejskim Mityngu Judo Olimpiad Specjalnych w Sankt Petersburgu. Wszyscy zawodnicy trenują judo w Klubie Sportowym Akademia Judo w Poznaniu i są podopiecznymi trenera Dariusz Migdałka.

Swoją wielką przygodę rozpoczęliśmy już na lotnisku w Poznaniu, gdzie żegnali nas rodzice zawodników oraz przybyli goście. Z Poznania udaliśmy się samolotem do Monachium, skąd po prawie sześciogodzinnej przerwie polecieliśmy bezpośrednio do jednego z najpiękniejszych miast świata – Sankt Petersburga. Petersburg przywitał nas późną nocą, więc prosto z lotniska zostaliśmy zawiezieni do hotelu Bristol, niedaleko centrum miasta.

Pierwszego dnia udaliśmy  się na długi spacer ulicami miasta, aby dotrzeć do jednego z centralnych jego punktów – Placu Pałacowego. Trasa naszego spaceru prowadziła między innymi jedna z najważniejszych ulic Petersburga – Newskim Prospektem, dzięki czemu mogliśmy po drodze podziwiać liczne zabytkowe kamienice, mosty oraz kaplice. Jedną z najbardziej charakterystycznych była Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, zadziwiająca swoim bogactwem. Z imponującego Placu Pałacowego mogliśmy podziwiać budynki jednego z najbogatszych i największych muzeów świata – Ermitażu, a także pięknego Pałacu Zimowego. Spacerując przez liczne mosty nad rzeką Newą, mieliśmy także okazję podziwiać imponujący
wielkością Sobór Kazański. Wieczorem, po odebraniu licznych pamiątek od organizatorów zawodów, mieliśmy czas żeby odpocząć po podróży i intensywnym dniu.

Drugi dzień pobytu zaczęliśmy od czterogodzinnego treningu na macie, gdzie został dokonany podział na poszczególne dywizje. Popołudnie oraz wieczór upłynęły nam pod znakiem zabawy. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wielkiego centrum  handlowego, gdzie znajdował się park rozrywki. Szalejąc na licznych karuzelach i grach, świetnie się bawiliśmy, jednocześnie integrując się z ekipami z pozostałych krajów. Kolejnego dnia rozpoczęły się zawody. W całym turnieju udział brali zawodnicy z 14 różnych krajów, w tym także liczna grupa z odległej Kostaryki. Pierwszego dnia zawodów, po licznych, zaciętych i emocjonujących pojedynkach, nasi reprezentanci wywalczyli następujące medale: Aleksander Młyński – złoty medal, Agnieszka Paisert – brązowy medal, Beata Slewczuk – brązowy medal, Kamil Markwat – brązowy medal.

Tego samego dnia wieczorem, udaliśmy się na oficjalną ceremonię otwarcia zawodów, która odbyła się w położonym bezpośrednią nad Newą hotelu, w Sali teatralnej. Podczas uroczystego otwarcia mieliśmy okazję podziwiać występy kilku grup tanecznych, które zaprezentowały liczne, tradycyjne, rosyjskie tańce. Oprócz tancerzy, ogromne wrażenie na wszystkich zrobił także pokaz laserów przy muzyce, a także występy rosyjskich muzyków oraz grupy bębniarzy.

W drugim dniu zawodów, swoje walki stoczyli: Kamil Marciniak, zdobywając złoty medal oraz Mateusz Wiciak, który wywalczył medal srebrny. Walki Kamila i Mateusza dostarczyły nam również wielu emocji, gdyż Kamil zdobył „złoto” dopiero po dogrywce, natomiast Mateuszowi do pierwszego miejsca zabrakło jedynie odrobiny szczęścia. Po zakończeniu walk odbyło się zamknięcie zawodów, któremu towarzyszyły pokazy grupy tanecznej, baletnic oraz zawodników aikido. Wieczorem ekipy wszystkich reprezentacji udały się na turniej bowlingowy, podczas którego świetnie się bawiliśmy, mimo, iż nie udało nam się wywalczyć miejsca na podium. Uwieńczeniem turnieju bowlingowego była uroczysta kolacja oraz dyskoteka dla wszystkich zawodników.

W ostatnim dniu pobytu w Rosji, udaliśmy się na dłuższy spacer w poszukiwaniu pamiątek, po czym zostaliśmy przewiezieni na lotnisko. Z jednej strony smutni z powodu zakończenia tak wspanialej przygody, z drugiej – szczęśliwi, że mogliśmy ją przeżyć i pełni nadziei na powrót do tak pięknego miasta jakim jest Sankt Petersburg.

Akademia Judo
D. Migdałek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.