Konkurs tańca o „Złotą Nutkę”

13 marca wzięliśmy po raz kolejny udział w konkursie tańca „O złotą nutkę” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie.
Łącznie w przeglądzie wzięło udział 20 zespołów z całej wielkopolski. Nagrody i wyróżnienia jury przyznało w trzech kategoriach, nasze „Biuro Rzeczy Wymyślonych” zajęło drugie miejsce w trzeciej kategorii (dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym z warsztatów terapii zajęciowej oraz stowarzyszeń i domów samopomocy) ex aequo z zespołem tanecznym „Promyk” ze stowarzyszenia „NA TAK” z Poznania. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali puchar – „Złotą nutkę” oraz nagrody i dyplomy.
W tym roku nasz zespół opowiedział tańcem historię o odwiecznej walce dobra ze złem i o ścieraniu się tych dwóch przeciwstawnych sił w człowieku. Była to również opowieść o próbie odnalezienia swojego miejsca w społeczeństwie. Tym razem w skład naszego zespołu weszło 10 osób – zaprosiliśmy też Piotra Cwojdę, żeby zaakompaniował nam do tańca na jambie. Dopełnieniem pomysłu była czarno-biała kolorystyka naszych strojów.

pracownia muzyczno-teatralna

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.