Góry Sowie

Kopalnia_Złota_006

Kopalnia Złota

W dniach 25-27.09 2017r. grupa uczestników z Konarzewa i Otusza wraz z opiekunami i Panem Kierownikiem wybrała się na wycieczkę do malowniczej miejscowości Sokolec położonej w paśmie Gór Sowich w Sudetach. Podróż autokarem rozpoczęła się o godzinie 8.00 z parkingu w Konarzewie. Po kilku godzinach dojechaliśmy do pierwszego punku programu – Kopalni Złota w miejscowości Złoty Stok. Na terenie dawnej kopalni złota i arsenu uruchomiono muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota. Przyglądając się wystawie obrazującej historię górnictwa (stare mapy, narzędzia górnicze, kolekcję tablic ostrzegawczych i informacyjnych). Z przewodnikiem mogliśmy bliżej poznać historię, a także metody wydobywania złota. Mogliśmy także zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad. Atrakcją była przejażdżka kolejka kopalnianą, wizyta w mennicy gdzie pokazano nam w jaki sposób wybija się i tworzy monety, a także jak powstaje sztabka złota.

dyskotka_005

Dyskoteka

Po zwiedzeniu kopalni udaliśmy się do pensjonatu gdzie po zakwaterowaniu czekała na zmęczonych i głodnych turystów obiadokolacja.Po smacznym posiłku i krótkim odpoczynku, który pozwolił na zebranie nowych sił czekała dyskoteka i wspólny, przyjemny wieczór.

Kopalnia Wegla_007

Kopalnia Węgla

Drugiego dnia, po śniadaniu zaplanowany został wyjazd do Rudy Śląskiej gdzie kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Węgla Kamiennego. Mogliśmy zobaczyć na czym polega ciężka praca górników w kopalni i poznać niebezpieczne warunki pracy. Atrakcją w kopani było pojawienie się ducha Skarbnika pełniącego opiekę nad kopalnią, który towarzyszył nam przez całą wycieczkę.

Gory Sowie_007

Wielka Sowa

Po zakończeniu zwiedzania kopalni, udaliśmy się w drogę powrotną do Sokolca gdzie wspólnie z przewodnikiem wyruszyliśmy na szczyt góry Wielka Sowa. Niestety nie wszystkim udało się zdobyć szczyt samej góry, ale tym którzy weszli ukazał się widok pięknych gór, który zrekompensował cały trud i wysiłek.

Ognisko_007

Ognisko

Nie był to koniec atrakcji i niespodzianek zaplanowanych tego dnia, po wspólnej obiadokolacji czekało ognisko i wspólne smażenie kiełbasek. Po tak intensywnie spędzonym dniu wszyscy marzyliśmy tylko o kąpieli i wypoczynku w wygodnym łóżku. Niestety nadszedł już dzień powrotu …wszystko co piękne szybko się kończy… po śniadaniu spakowani wszyscy udaliśmy się do autokaru, aby wyruszyć w drogę powrotną do domu.

Zamek Ksiaz_015

Zamek Książ

W drodze powrotnej zwiedzaliśmy ostatni punkt naszej wycieczki piękny Zamek Książ w Wałbrzychu wraz z tarasami, stadninom koni, palmiarnią i punktem widokowym. Zmęczeni lecz bardzo szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów.

Terapeutki
Dorota Gogolewska
Karolina Jurga

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.