II Przegląd Piosenki Osób Intelektualnie Niepełnosprawnej

27.04.2017 już po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Piosenki Osób Intelektualnie Niepełnosprawnych. Tym razem występowaliśmy w „Słodowni” w Starym Browarem.
Profesjonalnie przygotowana duża scena , pełna widownia i szczypta pozytywnej adrenaliny dodała nam sił i wielu emocji do zaprezentowania naszego repertuaru .
Podopieczni z Otusza Małgosia Turowska i Michał Szymanowicz zaśpiewali w duecie piosenkę Lady Panku „ Zawsze tam gdzie ty”. Przygotowywali się w pracowni muzyczno –teatralnej w Otuszu pod kierunkiem terapeutki Justyny Owczarek.
Drugim utworem jaki zaprezentowaliśmy była piosenka Anny Jantar pt.” Nie żałujcie serca dziewczyny”. Zaśpiewali ją podopieczni pracownii muzyczno-teatralnej z Konarzewa -Monika Andrzejewska, Wiola Kosmacz oraz Teresa Hoffa wraz ze scenicznymi partnerami Mikołajem Lambryczakiem, Łukaszem Leonarczykiem oraz Rafałem Weychanem.
W obydwu pracowniach przygotowywaliśmy aranżację i choreografię. Wspólnie się jednak wspieraliśmy.
Pan Prezes Bogdan Maćkowiak zakupił dla nas umundurowanie wojskowe bluzy oraz czapki – co jak się okazało nie było takie łatwe ,ale się udało .
Piosenki do zaśpiewania zaproponowali sami podopieczni. Nie zabrakło im ogromnego zaangażowania i sił w pamięciowym opanowaniu tekstu oraz ścieżki dźwiękowej. Uczyliśmy się i ćwiczyliśmy przy akompaniamencie gitary i pianina. Codziennie powtarzaliśmy dźwięki, aby dobrze i czysto zaśpiewać.
Piosenki Anny Jantar jak i Lady Panku są bardzo przyjemne w słuchaniu i szybko „wpadające w ucho”. Jednak ,aby ich zaśpiewać czysto i rytmicznie podopieczni Promyka włożyli dużo pracy. Brawurowe wykonanie obydwu utworów i głośne oklaski wynagrodziły podopiecznym ciężką pracę.
Każdy z nich otrzymał drobny upominek, a każda pracownia dyplom uznania za uczestnictwo w Przeglądzie.
Organizatorowi bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólną integrację z innymi przy dźwiękach muzyki. Z niecierpliwością czekamy za rok. Na pewno nie zawiedziemy.

Justyna Owczarek
Marzena Goleń – Niedziela
Terapeutki zajęciowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.