Kilka słów na czas, gdy zatrzymał się świat…

…zatrzymał się i dość nagle, zmienił się nasz świat i nasza codzienność, w bardzo wielu płaszczyznach i obszarach. Zawieszenie funkcjonowania pracy i zajęć w naszym warsztacie zostało decyzją Wojewody i PFRON przedłużone do 10 kwietnia. Decyzje te mają na celu ochronę naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Trudno nam ostatecznie określić datę powrotu na warsztaty, do życia sprzed czasu epidemii i walki z wirusem. Aktualnie w większość pracujemy zdalnie, starając się zachować płynność istotnych spraw w naszym warsztacie. Spotykając się w warsztacie staramy się dbać o nasze bezpieczeństwo, zachowując szczególną ostrożność poprzez zachowanie odpowiedniej odległości od siebie. Stosując również standardowe środki ostrożności w postać m.in., rękawiczek i maseczek. Dbamy również o sałatę, pomidory i paprykę, którą wspólnie sadziliście podczas zajęć w pracowni ogrodniczo-bukieciarskiej. Poprzez naszą stronę internetową i portale społecznościowe, każdego dnia staramy się być z Wami. Dostarczać Wam krótkich informacji o naszej pracy, pomysłach na prace plastyczne, które możecie samodzielnie przygotować z rodzicami w swoich domach. Udostępniając również utwory Waszych ulubionych wykonawców, których piosenki często wspólnie śpiewaliśmy w pracowniach. Każdego dnia do Waszej dyspozycji, jest nasza Pani psycholog, z którą zawsze możecie porozmawiać.

Czas przymusowej izolacji, kwarantanny to czas konieczności pozostania w domach, to również niezwykle trudny dla nas czas i doświadczenie, które często wyzwala i rodzi w nas wiele pytań i trudnych emocji, o zdrowie swoje i swoich bliskich, o powrót do normalności.

Będąc na warsztatach prowadziliśmy wiele wspólnych rozmów, podczas cotygodniowych spotkań społeczności, również w naszych pracowniach podczas zajęć terapeutycznych. Z entuzjazmem rozmawiając o swoich zainteresowaniach, pasjach, tworząc przy tym piękne i wyjątkowe prace. Dziś jest to niestety niemożliwe, pomimo, że wszyscy bardzo tego pragniemy i tęsknimy za sobą a także wspólnie spędzanym czasem. Każdego dnia myślimy o Was, wówczas na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Kochani warsztaty bez Was, to już nie to samo. Puste korytarze, smutne pracowanie, brakuje Waszego śmiechu, gwaru, rozmów, przede wszystkim Waszej obecności.  To Wy dajecie nam siłę, wspierając nas w naszych działaniach.

Przed nami trudny czas, czas w którym wszyscy musimy szczególnie dbać o siebie, unikając bliskich kontaktów z ludźmi i stosując się do restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa wydanych przez Rząd, tylko takimi sposobami możemy zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przyłączamy się do wszelkich próśb i apeli o pozostanie w domach. 

W tym rudnym dla Was i dla nas czasie, chcielibyśmy wspólnie życzyć Wam, nasi kochani podopieczni, zdrowia, wytrwałości i uśmiechu, a przede wszystkim miłości i wszystkiego dobrego co ze sobą niesie, bo to właśnie ona daje nam siłę, pozwalając zwyciężyć nasze lęki, pojawiające się obawy, dając radość i szczęście niezwykle ważne w tym trudnym czasie. Zbliżająca się Wielkanoc to czas otuchy, nadziei i pokoju. Niech te święta napełnią Was pokojem, dając wewnętrzny spokój i siłę, w pokonywaniu trudności, pozwalając z ufnością patrzeć w przyszłość.

Pamiętajcie Kochani, po każdej burzy i deszczu zawsze przychodzi słońce, które świeci ponad chmurami.

Serdeczne życzenia składa
Kierownik WTZ „Promyk”, Bogdan Maćkowiak
wraz z kadrą pracowniczą

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.