Kurs florystyczny i komputerowy

W miesiącu lutym w naszym warsztacie podopieczni uczestniczyli, w kursie komputerowym i florystycznym, w którym realizowany był program podstaw obsługi komputera i florystyki a także materiałoznawstwa, zakresu kompozycji bukietów i wiązanek okolicznościowych.
Kursy zorganizowane były przez Panią Kingę Kaczmarczyk z Wifoon, w ramach aktywizacji zawodowej, której ważnym aspektem jest przygotowanie do podjęcia pracy i utrzymania zatrudnienia. Zajęcia odbywały się w grupie, regularnie przez dwa tygodnie. Kurs skierowany był do osób z niepełnosprawnością intelektualną, nie pracujących, biernych zawodowo.
Ćwiczenia i zadania wykonywane podczas kursu były dostosowane do możliwości intelektualnych uczestników, rozwijały one pamięć, koncentrację, uwagę, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową.
Pierwsze ćwiczenia do których nasi uczestnicy przystąpili na początku kursu komputerowego polegały na zaznajomieniu się z podstawowymi programami i pakietem Office.
W kolejnych dniach uczestnicy zakładali własną pocztę internetową, szukali tematycznych informacji w Internecie, przenosili informację z Internetu do programu Word, słuchali wybranych utworów muzycznych przy pomocy określonych programów muzycznych. Kurs florystyczny obejmował tematy z zakresu tworzenia kompozycji, florystyki komercyjnej, florystyki pogrzebowej i ślubnej.
Codzienne wizyty Pani Kasi, wywoływały w naszych uczestnikach wiele uśmiechu i radości. Cała grupa z niewielką pomocą Pani Kasi i dużym zaangażowaniem tworzyła własne kompozycje, z zaciekawieniem i uwagą słuchając wskazówek Pani Kasi, prowadzącej kurs. Uczestnicy podczas kursu zdobyli nowe doświadczenia w tworzeniu kompozycji z kwiatów, zapoznali się z dziedziną florystyki, a także pogłębili swoją wiedzę w zakresie obsługi komputera. Otrzymane zaświadczenia o ukończeniu kursu będą świadczyły o zdobytych kompetencjach, umiejętnościach i przyswojonej wiedzy.

Łukasz Leonarczyk,
uczestnik WTZ w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.