„Nasza opowieść wigilijna”

W dniu dwudziestego grudnia 2013r. w siedzibie naszego stowarzyszenia w Dopiewcu odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, między innymi: pan Roman Szewczuk, pan Zygmunt Jeżewski, pani Zofia Dobrowolska, pani Maria Załóg, pani Dorota Stachowiak, pan Leszek Nowaczyk, pani Czesława Leciejewska, pani Anna Faryka, pani Dorota Kierzek, pani Mirosława Walkowiak, pan Jan Roguszka, pan Antoni Paszkowiak, ksiądz proboszcz Krzysztof Różański, pani Karolina Kasprzak, a ponadto rodziny naszych podopiecznych.

Warsztatowa grupa teatralna wystawiła przedstawienie pt. „Nasza opowieść wigilijna”. Głównymi bohaterami byli: mim-Anioł-obieżyświat (w tej roli Jacek Szwed) i niewidoma kwiaciarka (Wioleta Kosmacz). Opowiedzieliśmy muzyką, obrazem i ruchem historię o mocy wspomnień i świąt. W rolach pozostałych udział wzięli: Miłka Leonarczyk jako pucybut i zamiatacz ulic; Rafał Weychan jako drugi zamiatacz ulic; Ewa Mączko i Darek Karpiński w roli małżeństwa; Marita Napierała i Marcin Pietrzak jako gimnazjaliści; Kamila Gibka w roli zimy; Łukasz Leonarczyk jako sprzedawca gazet; Natalia Czajka jako dziewczyna z monetą i Monika Andrzejewska jako dziewczyna w przebraniu anioła.

W przedstawieniu wykorzystaliśmy piosenkę zespołu Raz Dwa Trzy pt. „W wielkim Mieście”, którą zaśpiewała Gosia Turowska z Moniką Andrzejewską, a Piotr Cwojda akompaniował na grzechotkach. W teledysku wykorzystaliśmy nagrania z prób, a scenografię do przedstawienia wykonała pracownia plastyczna.

Po przedstawieniu podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia, następnie zasiedliśmy do suto zastawionego stołu zapełnionego potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez pracownię gospodarstwa domowego.

Czas oczekiwania na przyjście „Świętego Mikołaja” umilił nam występ naszych kolegów i koleżanek z Otusza. W przebraniach kolędników zatańczyli do piosenek o tematyce świątecznej (m.in. „Last Christmas” i „A kto wie czy za rogiem”).

Na koniec otrzymaliśmy prezenty w postaci walizek podróżnych, słodyczy oraz kalendarzy z naszymi zdjęciami, a ksiądz proboszcz z parafii konarzewskiej zaprosił nasz „teatr” na święto Trzech Króli do swojego kościoła.

Zapraszamy do galerii.

aut. Ania Dudziak, Wioleta Kosmacz, Monika Andrzejewska
uczestnicy WTZ PROMYK w Dopiewcu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.