Piknik w Żarnowcu

W minionym tygodniu wybraliśmy się dwiema grupami do Żarnowca, niewielkiej miejscowości położonej w gminie Dopiewo. Znajduje się tam duży plac zabaw, boisko do gry w piłkę oraz piękna wiata z ławeczkami i miejscem go grillowania. Dzięki uprzejmości gospodarza, Pani Marii, mieliśmy możliwość  skorzystania z wiaty i aktywnie wykorzystać zaplanowane przedpołudnie.

Nasze wtorkowe spotkanie w letnim klimacie, odbyło się pod znakiem gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu. Były to  między innymi gra  w kolanko, karaoke, państwa-miasta. W ostatniej grze sami ustalaliśmy  kategorie, wyszukując odpowiedniego słowa rozpoczynającego się na daną literę. Nam wyjątkowo do gry zamiast kartki posłużyła piłka. Wielu emocji tego dnia  dostarczył nam  również mecz piłki nożnej i gra w kalambury. Nietypowe hasła przedstawiane tylko i wyłącznie przy pomocy gestów nie były łatwym zadaniem. Słuchając i bawiąc się przy wybranych utworach muzycznych, ulubionych zespołów i wokalistów, miło spędziliśmy czas. W chwilach odpoczynku popijaliśmy wspólnie kawę i zajadaliśmy pysze jagodzianki.

Wyjazd, który odbył się w drugiej turze, różnił się nieco od pierwszego wyjazdu. Obfitował w ekscytujące przygody m.in. fotograficzne. Każdy z nas miał okazję być tym, kim chciał. Opieka była fantastyczna, a muzyka folkowa przeniosła nas w odległe krańce ziemi. Spędzając czas na świeżym powietrzu, poczucie relaksu dopełniał kontakt z naturą.

To był piękny dzień, pełen pozytywnej energii, emocji i radości. Dziękujemy serdecznie Pani Marii za udostępnienie wiaty, a także bardzo miłe przejęcie.

                                               Teresa Hoffa, Anna Dudziak, uczestniczki
Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk” w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.