Pracownia Ogrodniczo-bukieciarska

W pracowni ogrodniczo-bukieciarskiej sezon wiosenny rozpoczęty. Pełną parą ruszyły wysiewy warzyw, a po wykiełkowaniu i podrośnięciu roślinki zostały przeflancowane do doniczek. Teraz czekają na czas, w którym będzie można je przesadzić do tunelu foliowego.

Podopieczni dbają o to, aby nie zabrakło im wody i dogodnych warunków do wzrostu i rozwoju. Wszyscy z niecierpliwością czekamy chwili, kiedy będziemy mogli skosztować plonów naszej pracy. Dorodne pomidory, papryka, sałata, rzodkiewka to same witaminy, którymi pracownia gospodarstwa domowego już będzie widziała jak się zająć.

Ponadto uczestnicy mogli poznać od podstaw jak wygląda praca ogrodnika i ile dokładności i cierpliwości wymaga ta praca. Oprócz ogródka warzywnego, zakwitł także nasz ogródek kwiatowy. Ozdobą tego zakątka są piękne żonkile, których żółte kwiaty nastrajają optymistycznie i przypominają o wiosennym słońcu.

Ruszył także sezon na ozdoby wielkanocne, które będzie można kupić podczas kiermaszu wielkanocnego. Pojawiły się różnego rodzaju stroiki, wianki oraz szereg innych ozdób, którymi będzie można udekorować nasze mieszkania.

Terapeuta zajęciowy
Dorota Gogolewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.