Wiosna ach to Ty…

W naszych warsztatach na dobre zagościła już wiosna. Można ja zobaczyć z okna naszych warsztatów, w postaci pięknych, żółtych narcyzów a w naszej szklarni w Otuszu pojawiły się już pierwsze rzodkiewki i koperek.

Okres wiosenny to dla nas czas intensywnych prac. Uczestnicy pracowni ogrodniczo-bukieciarskiej pod czujnym okiem Pań terapeutek rozpoczęli wysiewanie nasion sałaty i pomidorów, z których w późniejszym czasie wyrosną sadzonki. Podczas zajęć ogrodniczych Panie terapeutki opowiedziały nam o kilku odmianach sałaty, od bardzo popularnej, znanej nam wszystkim sałacie masłowa, po sałatę lodową i rzymską. Poznaliśmy także kilka odmian pomidorów, po słodkie, soczyste o zróżnicowanych kształtach, po znane nam wszystkim malutkie pomidorki koktajlowe. 

Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób pielęgnować nasze sadzonki i jak często je podlewać. Tak przygotowane skrzynki z sałatą i pomidorami, umieściliśmy w ciepłym i odpowiednio oświetlonym miejscu. Teraz pozostało nam tylko pielęgnować i czekać na efekty naszej pracy.

W następnym etapie nasze sadzonki trafią do Otusza, gdzie z pomocą Pani Magdy zostaną przesadzone do gruntu, pod folię. Niestety na zbiory będziemy musieli jeszcze trochę poczekać ale na pewno niebawem sałata i soczyste pomidory trafią na nasze talerze pod postacią zdrowej i pysznej sałatki, będą również dodatkiem do wielu dań przygotowywanych w pracowni gospodarstwa domowego. Smak i zapach dojrzałych pomidorów, samodzielnie posadzonych jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Już nie możemy się doczekać kiedy będziemy mogli ich skosztować… a tymczasem pozostaje nam cierpliwie czekać i dbać o nasze warzywa.

Notatkę sporządziła Karolina Jurga
w oparciu o wypowiedź Moniki Andrzejewskiej,
uczestniczki WTZ „Promyk” w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.