Spotkanie wigilijne

20 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie wigilijne dla uczestników WTZ „PROMYK” oraz członków Stowarzyszenia oraz ich rodziców i opiekunów, których przywitał prezes Stowarzyszenia Bogdan Maćkowiak. Na spotkanie przybyli bardzo licznie goście, ok. 250 osób. Wśród zaproszonych gości byli: Tomasz Łubiński Wicestarosta Powiatu Poznańskiego, Antoni Kalisz Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, Paweł Przepióra Wicewójt Gminy Dopiewo, Jan Broda Wójt Gminy Komorniki, Elżbieta Bijaczewska Dyrektor PCPR w Poznaniu, Elżbieta Tonder Pełnomocnik Starosty ds. Osób Niepełnosprawnych, Teresa Gromadzińska Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Czesława Leciejewska Dyrektor OPS w Dopiewie, Mirosława Walkowiak Kierownik OPS w Stęszewie, Ewa Roszyk-Ledecka Kierownik OPS w Komornikach, Paweł Ratajczak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Poznańskiego, Andrzej Strażyński Radny Powiatu Poznańskiego, Sławomir Skrzypczak Radny Powiatu Poznańskiego, Elżbieta Nowicka Dyrektor Gminnej Biblioteki w Dopiewie, Piotr Goroński Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk, Ks. Krzysztof Różański Proboszcz Parafii w Konarzewie, Ks. Karol Górawski Dziekan Komornicki, Ks. Krzysztof Stefański Archidiecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych, Mariola Łuczak.
Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pt. „Wigilia z wierszami ks. Jana Twardowskiego” w wykonaniu uczestników Warsztatu z Konarzewa i Otusza. Scenariusz został przygotowany przez panie terapeutki Marzenę i Justynę. To już tradycja naszych przedstawień, że są pełne emocji, głębokich przemyśleń i refleksji. Po przedstawieniu złożyliśmy sobie życzenia i przełamaliśmy się opłatkiem. Dekorację do przedstawienia przygotowała pracownia plastyczna, a o przyozdobienie stołów zadbała pracownia ogrodniczo – bukieciarska.
Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne m.in. karp, kapusta z grzybami, barszcz z uszkami przygotowane przez pracownie gospodarstwa domowego. Na stołach znalazły się też słodkości przygotowane przez rodziców uczestników WTZ.
Nieodłącznym elementem każdego spotkanie są prezenty dla uczestników WTZ i członków Stowarzyszenia „PROMYK”. Każdy z nich otrzymał paczkę ze słodyczami oraz kalendarz na 2019 przygotowany przez pracownię komputerową.
Całej uroczystości towarzyszył świąteczny klimat, któremu sprzyjała także prawdziwie zimowa aura za oknem.
Na zakończenie cytując fragment przedstawienia: „Życzymy sobie, żebyśmy byli lepsi, nie tylko na święta, kiedy się dostaje prezenty”.

Terapeuci zajęciowi
Dorota Gogolewska
Szymon Krzemiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.