Turniej BOCCI 2013

W sobotę, 26 października 2013r. w hali GOSIR-u w Dopiewie o godzinie 11.00 odbył się XII Powiatowy Turniej Bocci.

Uroczystego otwarcia dokonał wicewójt gminy Dopiewo pan Tadeusz Zimny oraz dyrektor PCPR Elżbieta Bijaczewska. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” pan Bogdan Maćkowiak przywitał wszystkich przybyłych zawodników oraz zaproszonych gości.

Jak na prawdziwą olimpiadę przystało, turniej rozpoczęto od zapalenia znicza olimpijskiego, podniesiono flagę olimpijską. W uroczystej sztafecie ze zniczem przy akompaniamencie orkiestry brali udział przedstawiciele poszczególnych drużyn na wózkach. W tym roku w turnieju wzięła udział rekordowa liczba 46 zespołów z piętnastu stowarzyszeń, 150 osób z całego powiatu poznańskiego. W półfinale rywalizowały ze sobą drużyny z Otusza i Owińsk, jednak w finale zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Pawełek” i to one stanęły na podium. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary na pamiątkę udziału w tym jedynym w swoim rodzaju integracyjnym święcie.

Impreza odbyła się dzięki sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Poznaniu, firmie Novol, Mondi oraz przy ogromnym wsparciu pana radnego Powiatu Leszka Nowaczyka, Piekarnia-Cukiernia „Nowaczyk”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.