VII Gala Wolontariatu

W Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się VII Gala Wolontariatu. W jej trakcie nagrodzono najlepszych wolontariuszy. – Działalność tych osób jest nie do przecenienia. To ludzie, którzy dają coś od siebie. Przed siedmioma laty uznaliśmy, że należy ich doceniać i nagradzać. Ci, którzy pojawiają się na naszej Gali to najlepsi z najlepszych – mówił Starosta Poznański Jan Grabkowski.

Obraz-072Wolantariuszy wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem w działalność charytatywną zgłaszały organizacje pozarządowe. Pisma z prośbą o ich wytypowanie otrzymały 132 stowarzyszenia, towarzystwa i kluby działajace na terenie powiatu. W sumie wytypowanych zostało 90 wolontariuszy.

– Ich niezwykła postawa budzi nie tylko uznanie, ale stanowi również inspirację dla innych osób oraz motywację do kolejnych działań. Dobroczynna i niełatwa praca oraz poświęcenie są cechami nieczęsto spotykanymi. Zasługują one na szczególną pochwałę. Ponieważ Starostwo Powiatowe w Poznaniu dostrzega niecodzienne akty bezinteresowności, dlatego pragnie nagrodzić wyjątkowych ludzi, którzy działają na rzecz potrzebujących – dodał Jan Grabkowski.

Starosta Poznański w trakcie spotkania w wyróżnionymi wolontariuszami oznajmił również, że powołał pełnomocnika do współpracy z organizacjami pozarządowymi. Został nim Tomasz Skupio, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za utworzenie Rady Pożytku Publicznego. Galę poprowadziła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Poznaniu, radna Małgorzata Halber.

Wśród nagrodzonych wolontariuszy znaleźli się dwaj panowie ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PROMYK” w Komornikach, pan Grzegorz Gibki i Daniel Skołda. Panom serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

ze strony powiat.poznan.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.