Wigilia w „Promyku”

  

W dni 22 grudnia odbyła się w naszym Warsztacie  wspólna Wigilia. Tegoroczna Wigilia była inna niż wszystkie nasze minione spotkania przy opłatku, tym razem bez rodziców i zaproszonych gości. Była zdecydowanie  bardziej kameralnie, w gronie najbliższych-naszym, terapeutów, Pana Kierownika i księdza Proboszcza.

Wigilię rozpoczęliśmy występem przygotowanym przez naszych uczestników, pod nadzorem terapeutki-Pani  Marzeny prowadzącej pracownie muzyczno-teatralną. Wspólnie  kolędowaliśmy, śpiewając wszystkim nam znane kolędy i pastorałki. Ksiądz Proboszcz, który przyjmując nasze zaproszenie, uczestniczył w naszym spotkaniu Wigilijnym udzielił nam błogosławieństwa, składając również serdeczne  życzenia, przekazując nam wiele miłych i serdecznych słów.

Ze względów bezpieczeństwa podczas tegorocznej Wigilii nie dzieliliśmy się opłatkiem, Pan Kierownik złożył wszystkim świąteczne życzenia, życząc wszystkim dużo zdrowia, radości i spokoju na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.  Spotkanie Wigilijne nie tylko umilił nam występ naszych uczestników, duże emocje w nas wywołało wręczenie przez Pana Kierownika nagrody, w postaci bonu z kwotą pieniężna, naszemu Piotrowi, który zdobył I miejsce w konkursie plastycznym, w kategorii Rzeźba, organizowanym przez Pfron -Sztuka osób niepełnosprawnych. Tegoroczny konkurs odbył się pod nazwą „ To co kocham”. Odzwierciedlał on marzenia i pasje osób z niepełnosprawnościami, pozwalał przelać swoje zainteresowania na papier.

 Jesteśmy wszyscy dumni z osiągnięć Piotra i cieszymy się bardzo, że udało mu się zdobyć I miejsce w takim prestiżowym konkursie.  Bardzo się cieszymy, że  w tym roku mogliśmy się spotkać przy wspólnym stole, porozmawiać, złożyć sobie życzenia, wspólnie zaśpiewać kolędy, to dla nas wszystkim bardzo dużo znaczy, daje nadzieję na lepszy, nowy rok-spokojniejszy, już bez żadnych ograniczeń i restrykcji.

                                                  

                                       Teresa Hoffa, uczestniczka WTZ ”Promyk” w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.