XV Powiatowy Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik 2019”

Kolejny już Jubileuszowy „Złoty Słowik”, odbył się 15 listopada 2019 roku. Zaprezentowane polskie utwory lat 80 i 90 pozwoliły wszystkim gościom przenieść się w czasie. Na tegorocznym „Złotym Słowiku” mieliśmy przyjemność gościć m.in. Tomasza Łubińskiego – wicestarostę powiatu poznańskiego, Tomasza Woźnicę – wicedyrektora PCPR w Poznaniu, Pawła Przepiórę – wicewójta gminy Dopiewo, Mirosława Kałka – wiceburmistrza gminy Stęszew, Elżbietę Tonder – pełnomocnik starosty ds. osób niepełnosprawnych, Elżbietę Nowicka – dyrektora Biblioteki w Dopiewie, Alicję Wrębel – przedstawiciela OPS w Dopiewie oraz wszystkich, którzy otrzymali nasze zaproszenie do udziału w tym Przeglądzie.
Jury w skład, które weszli: Urszula Perz, Sylwia Słobodzińska i Adam Wasielewski wysłuchali wraz z publicznością 26 piosenek, wykonanych przez przedstawicieli różnych Warsztatów, Stowarzyszeń oraz Szkół z Powiatu Poznańskiego, a nawet z Piły. W sumie wystąpiło 57 wykonawców (solo, w duetach oraz chórkach). Wśród występujących można było zauważyć wielu debiutantów oraz stałych bywalców naszego spotkania. Usłyszane utwory wzbudzały wśród odbiorców wiele sentymentalnych emocji, a także porywały swoim rozrywkowym rytmem do tańca.
Jury miało niełatwe zadanie by z pośród wielu pięknie wykonanych utworów wybrać jeden. Wspólnie zadecydowali, że wszyscy wykonawcy zasłużyli na wyróżnienie i uznanie. Każdy występujący na scenie uczestnik wyjechał z przeglądu z okolicznościowym medalem wykonanym przez pracownie ceramiczną z WTZ Promyk w Konarzewie, koszulką z logo Stowarzyszenia, a wszystkie biorące udział organizacje otrzymały z rąk prezesa Bogdana Maćkowiaka oraz Elżbiety Tonder opiekacze. Tradycyjnie na koniec koncertu na salę wniesiono ogromny tort.

Szymon Krzemiński
Terapeuta zajęciowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.