5 zmysłów-przyszłość

5-zmyslow-Konarzewo_004

Zdjęcie 1 z 29

W dniach 19-21 listopada br. odbyły się w naszym warsztacie w Konarzewie, zajęcia przeprowadzone w ramach projektu „5 zmysłów-przyszłość”.
Projekt jest innowacyjnym działaniem edukacyjno-artystycznym dedykowanym szerokiemu gronu odbiorców, czyli społeczności osób z niepełnosprawnością.
Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Edukacyjne MCA.
Tegoroczne warsztaty pt. „Przyszłość” były przeprowadzone przez Pana Roberta Gogola, muzyka, architekta, elektronika. Eksploruje on obszar styku pomiędzy zmysłami słuchu i wzroku zwłaszcza doświadczenia graniczne związane z względnością percepcji czasu, oraz rozciągliwością rozpoznania procesów repetytywnych.
Tworzy muzykę elektroakustyczną, improwizowaną, eksperymentalną formę video art oraz mapping. Projektuje i tworzy elektronikę muzyczną oraz aktywne instalacje intermedialne. Prowadzi warsztaty budowania muzycznej elektroniki analogowej i cyfrowej.
Podczas trzydniowych warsztatów, w każdym dniu brało udział siedmiu podopiecznych z naszych warsztatów. Udział w zajęciach dał naszym uczestnikom możliwość zajrzenia w głąb siebie i swoich marzeń. Przy pomocy odpowiednich rekwizytów, każdy z uczestników na moment miał możliwość wcielenia się w swoją ulubioną postać z filmu, polityki, muzyki . Na moment przenieść się w czasie do wybranych przez siebie miejsc. Fotoreporterzy, mieli niełatwe zadanie, musieli samodzielnie przeprowadzić wywiady z bohaterami. Podczas kilkudniowych warsztatów dużo dowiedzieliśmy się o sobie, swoich zainteresowaniach, marzeniach, ulubionych postaciach z ekranizacji filmowych.
Na zakończenie warsztatów wspólnie z Panem Robertem, na dużym ekranie obejrzeliśmy wszystkie zdjęcia i reportaże, które były efektem naszej trzy dniowej pracy.
Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za przemiłe wspólne trzy dni, efektywną pracę, niesamowitą atmosferę i pełne emocji reportaże.
Życzymy Panu samych sukcesów zawodowych, kolejnych udanych warsztatów i reportaży.

Karolina Jurga
(z-ca kierownika WTZ )
wraz z uczestniczką WTZ
Anną Dudziak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.