Jubileusz miesięcznika „Filantrop”

W piątkowe popołudnie, 22 listopada br. podopieczni wraz z Panem Prezesem uczestniczyli w uroczystej gali z okazji Jubileuszu 25-lecia miesięcznika „Filantrop”, Pisma ruchu twórczego osób niepełnosprawnych. Spotkanie Jubileuszowe odbyło się w Poznaniu w restauracji Rycerskiej.
Uroczystość rozpoczął założyciel, pomysłodawca miesięcznika, redaktor naczelny, wieloletni dziennikarz, Pan Marcin Bajerowicz. Przybliżył on gościom historie założenia i działań miesięcznika „Filantrop” . Opowiedział już o ponad 300 wydanych egzemplarzach, na łamach których przez wiele lat wypowiadały się osoby z niepełnosprawnościami. Niesamowicie utalentowane muzycznie i plastycznie, z pewnym bagażem doświadczeń, opowiadający o swoich radościach, marzeniach, sukcesach, ważnych doświadczeniach i przeżyciach.
Podczas uroczystości Jubileuszowej Monika i Mikołaj, uczestnicy WTZ w Konarzewie zaprezentowali swoje talenty wokalne, wykonując utwory z repertuaru Anny Jantar, Eleni, Zbigniewa Wodeckiego, Ryszarda Rynkowskiego i Grzegorza Tomczaka. Tworząc i wprowadzając gości w nostalgiczny klimat. Można było także podziwiać wystawę obrazów autorstwa Wirginii Kaźmierskiej, uczestniczki WTZ w Otuszu.
Jubileusz był okazją do wspólnych rozmów i wspomnień.
Życzymy całej redakcji dalszych sukcesów i radości twórczej, samych dobrych i pogodnych dni.

Karolina Jurga,
Moniką Andrzejewską
uczestniczka WTZ w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.