Złota nutka w Kościanie

Taniec niepełnosprawnych jest jedną z form aktywnej rehabilitacji. Pozwala nam wyrażać własne emocje i uczucia. Gdy tylko przełamiemy bariery wstydu i wyjdziemy na parkiet taniec stanie się źródłem radości, satysfakcji, poczucia własnej wartości i poprawia swoją samoocenę, przede wszystkim jest dobrą terapią psychologiczną.

Dnia 11 kwietnia na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością „Patrzmy Sercem” i Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie dwunastu tancerzy z WTZ Konarzewo z opiekunkami Eweliną Międlarz i Magdaleną Bartkowiak wyruszyły do Kościana na konkurs tańca o „Złotą Nutkę”. Była to impreza, która odbywała się po raz dziewiąty, my uczestniczyliśmy w niej po raz drugi. W tym roku pod hasłem „Tańcz, nie żałuj podłogi, tańcz, aż zabolą Cię nogi”, swoje układy zaprezentowało 17 zespołów dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Każdy taniec był pełen ekspresji, a uśmiechy z twarzy uczestników nie schodziły.

Opiekunki WTZ-ów zarażone miłością do rytmów latynoamerykańskich przedstawiły układ taneczny zumby składający się z 3 utworów: „Bailando Dos Corazones” – Chayanne, „Ego” – Willy William i „Waka waka” – Shakiry. Dzięki połączeniu romantycznej bachaty i afrykańskiemu tańcu przenieśliśmy wszystkich zgromadzonych tancerzy i publiczność w klimat gorącego lata. Po występach organizatorzy zapewnili miłą rozrywkę w formie występu zespołu muzycznego, do którego wszyscy mogliśmy potańczyć, a także poczęstunek i coś do picia dla ochłody. Do ośrodka wróciliśmy naładowani pozytywną energią z medalem, pucharem, dyplomem i dużą ilością prezentów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.