Wyjazdowe warsztaty w Pustkowie

W dniach 16 – 18 września 2020 r. udaliśmy się na warsztatowy wyjazd do Pustkowa. Już w godzinach porannych, na parkingu, wyczekiwaliśmy naszego autobusu. Piękne słońce i bezchmurne niebo było zwiastunem udanego wyjazdu.

Droga upłynęła nam bardzo spokojnie i płynnie. Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani w pokojach ośrodka ZEM-TURIST w Pustkowie.

 Po rozpakowaniu bagaży w stołówce czekał już na nas obiad – pyszny i bardzo zdrowy, oparty na zdrowych sałatkach i surówkach warzywnych i owocowych. Po wspólnym posiłku wraz z panem kierownikiem wybraliśmy się na wycieczkę do Trzęsacza przywitać się z morzem i wykonać klika interesujących i pamiątkowych zdjęć. Część osób udających się na wycieczkę wybrała drogę wzdłuż morza, odważniejsi nawet zamoczyli stopy.

Kolejną atrakcją przewidzianą tego dnia było wieczorne ognisko, smażenie kiełbasek i zabawa przy akompaniamencie zespołu. Tego dnia swoje urodziny obchodzili Kornel i Kamila. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy sto lat, składając najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Miło i przyjemnie, w rytm znanych nam wszystkich utworów, spędziliśmy wieczór przy ognisku. Tak upłynął nam pierwszy dzień pobytu w Pustkowie. Po zakończonej zabawie zmęczeni udaliśmy się do swoich pokoi, aby jutro powitać kolejny dzień.

 

  Drugiego dnia, po smacznym  śniadaniu mieliśmy spotkanie w sali konferencyjnej z paniami, z PCPR,  Anną Pawlak i Sylwią Popławską-Weilandt. Panie w bardzo interesujący i rzeczowy sposób opowiedziały nam o podejmowaniu działań zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności, likwidacji barier, sprzęcie rehabilitacyjnym, dofinansowaniach, zasiłkach pielęgnacyjnych, zasadach i wymogach przyznawania turnusów rehabilitacyjnych, terminach składania wniosków, barierach architektonicznych, barierach w komunikacji, urządzeniach przystosowanych do osób niepełnosprawnych, podnośnikach, rampach mobilnych, dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Wiedza przekazana nam podczas spotkania była dla nas  niezwykle cenna i pomocna. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii i Pani Ani za poświęcony czas i rzetelnie przekazane informacje.

Po zakończonym spotkaniu, do obiadu mieliśmy czas dla siebie. Spędziliśmy go bardzo przyjemnie, spacerując po plaży, kupując pamiątki dla swoich bliskich, jedząc lody i delektując się kawą. Równie przyjemnie upłynęło nam kolejne popołudnie. Niebywałą atrakcją tego wieczoru była przejażdżka kolejką Retro do Niechorza. Podczas wycieczki podziwialiśmy piękne nadmorskie krajobrazy, mieliśmy okazję również zobaczyć latarnię w Niechorzu. Po powrocie mieliśmy jeszcze dostatecznie dużo energii i siły, aby wieczór spędzić na zabawie przy muzyce, którą sam  dla wszystkich przygotowałem. Bawiliśmy się przy lubianych i znanych nam wszystkim utworach popularnych zespołów muzycznych (m.in. Akcent, Boys).

Sympatycznie i miło upłynął nam nasz tegoroczny warsztatowy wyjazd do Pustkowa; ostatniego dnia pożegnało nas piękne słońce i  letnia pogoda. Wypoczęci, zadowoleni i uśmiechnięci wyruszyliśmy w drogę do domu. To był pięknie spędzony czasz, pełen przygód i wyjątkowych chwil.

Mikołaj Lambryczak
Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk” w Konarzewie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.