Zakończenie roku warsztatowego w „Promyku”

W Warsztatach Terapii Zajęciowej „Promyk” oficjalnie kończy się rok pracy. Od 13 do 31 lipca trwać będzie przerwa urlopowa.

W czwartkowy poranek, 9 lipca, z okazji podsumowania pracy w naszym warsztacie, odbyło się uroczyste spotkanie przy grillu. Grill rozpoczęliśmy wspólnymi tańcami. Dla najbardziej aktywnych uczestników naszego Warsztatu zostały wręczone dyplomy i wyróżnienia, z podziękowaniami za pracę w ostatnim, niełatwym dla nas półroczu.
Dla wszystkich podopiecznych były również słowa uznania i upominki. Podziękowania i uznania z rąk Pana Kierownika są motywacją do dalszej, systematycznej pracy dla pozostałych uczestników. Całości towarzyszyła wspaniała zabawa, wspólne tańce, dobre humory, a także pyszny poczęstunek. Pracowania gospodarstwa domowego przygotowała smaczną, zdrową sałatkę , z ryżem i warzywami, aromatyczną kawę i herbatę. Swoje święto także obchodziła Ewelina, obdarowując nas pysznymi słodkościami. Pan Andrzej grillował dla nas kiełbaski a także pyszną kaszankę, Pan Grzegorz i Mikołaj zadbali o oprawę muzyczną naszego spotkania.
Pan Kierownik podziękował również terapeutom i Pani psycholog za zdalną pracę, Pani Beacie naszej rehabilitantce za codzienną rehabilitację. Pierwsze półrocze zostało podsumowane i zamknięte, z czystym sumieniem możemy rozpocząć wakacje i udać się na zasłużony urlop. Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Piotr Baranowski – uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Promyk w Konarzewie, wraz z
terapeutką Panią Dorotą Gogolewską

grillowanie w Konarzewie

A poniżej krótkie podsumowanie z WTZ w Otuszu (więcej zdjęć na facebooku WTZ Otusz):

Miniony rok był dla nas dość trudny, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, kiedy z powodu pandemii zmuszeni byliśmy pozostać w domach i odłożyć na potem realizację wielu zadań. Na ile było to możliwe, pracowaliśmy zdalnie, starając się utrzymywać kontakt ze sobą i wykonywać zadania, by nie zaniedbać wielu miesięcy terapii i dawać sobie nawzajem wsparcie, dzielić emocjami, których pojawiało się naprawdę sporo. 

zabawa w Otuszu

Mimo wszystko jednak, to był dobry rok. Wykonywana praca przyniosła nam wiele satysfakcji, cieszyliśmy się też z powrotu na warsztaty, doceniając tym bardziej wzajemną obecność i więzi, jakie tworzymy ze sobą.

pożegnalny grill w Konarzewie

Przed nami czas odpoczynku. Mamy nadzieję, że najbliższe tygodnie upłyną nam na wakacyjnej beztrosce, zabawie, relaksie – po to, byśmy mogli nabrać sił do dalszej pracy i z radością wrócić do placówek po urlopie.

Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku!

Marta Mrowińska
terapeuta – pracownia komputerowa
Patrycja Michalska
uczestnik WTZ Otusz

integracja pod wiatą – Otusz

integracja pod wiatą – Konarzewo

wspólna fotografia – Otusz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.